Dołącz do czytelników
Brak wyników

Komentarze ekspertów

17 lutego 2020

Jak utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń w firmie produkcyjnej wpływa na generowanie zysku na produkcji

0 220
Praca działu utrzymania ruchu (UR) w dużej mierze przekłada się na efektywność procesu produkcji. Od sprawności parku maszynowego zależy przecież zdolność zakładu do realizacji zadań produkcyjnych, dotrzymywania terminów i finalnie generowanie zysków.

Jak Utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń w firmie produkcyjnej  wpływa na generowanie zysku na produkcji

Praca działu utrzymania ruchu (UR) w dużej mierze przekłada się na efektywność procesu produkcji.  Od sprawności parku maszynowego zależy przecież zdolność zakładu do realizacji zadań produkcyjnych, dotrzymywania terminów i finalnie generowanie zysków. Gdy maszyny ulegną awarii nie przynoszą korzyści a nadal generują koszty – zmarnowany czas, nadgodziny, dodatkowe nakłady pracy i wyższe koszty części zamiennych. Spadają wtedy wskaźniki wydajności. Stan maszyn znajduje też swoje odbicie w jakości wyrobu końcowego – rosną koszty związane z ilością wadliwych sztuk a także reklamacjami od niezadowolonych klientów.  Aby zapobiegać takim sytuacjom warto wdrożyć dedykowane oprogramowanie. System CMMS od OptiMES to kompleksowe narzędzie wspierające utrzymanie ruchu. W jaki sposób usprawnia pracę UR?

Moduł CMMS

OptiMES to modułowe oprogramowanie do zarządzania produkcją. Wśród jego funkcjonalności znajdziemy m.in. moduł CMMS. Jest on niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze a jednocześnie kompleksowo rozwiązuje najistotniejsze problemy służb Utrzymania Ruchu. Dz...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy