Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

30 sierpnia 2017

Jesteś gotów na cyfrową transformację?

0 133
Dni Praktyki IT Rittal w Stuttgarcie i w Monachium.

Wiodące badania zakładają, że do roku 2025 ilość danych na całym świecie wzrośnie dziesięciokrotnie do 163 zetabajtów (ZByte). Jednocześnie w nadchodzących latach wzrosną wymagania dotyczące niezbędnej infrastruktury i zapotrzebowanie na usługi centrów danych. O tym, a także o wydajności centrów danych przyszłości dyskutowali menedżerowie IT na branżowym spotkaniu Rittal w Stuttgarcie i w Monachium w ramach cyklu konferencji „Dni Praktyki IT Rittal”.

- Jesteś gotów na cyfrową transformację? pytał bloger Tim Cole prowokując uczestników konferencji. Miał ku temu dobry powód: według aktualnych badań IDC Benchmark Assessments co piąta firma w Niemczech przyjmuje jeszcze postawę wyczekującą wobec cyfryzacji. Jedynie 16% przedsiębiorstw działa jako „digital transformer“, zajmując czołową pozycję na rynku.

Fot. 1. Cyfryzacja, usieciowienie i mobilność to trzy megatrendy XXI wieku, wyjaśniał na Dniach Praktyki IT Rittal publicysta IT Tim Cole.

„Dane są ropą naftową XXI wieku”

Omawiając trzy najważniejsze trendy XXI wieku – cyfryzację, usieciowienie, mobilność – Cole zacytował futurologa i blogera, Gerda Leonharda, który określa mianem „ropy naftowej XXI wieku”. Trudność polega na tym, że choć wiele procesów oraz informacji jest już zdigitalizowanych, a ilości danych błyskawicznie wzrosły, to jednak często nie można ich odnaleźć. Zdaniem Cole’a przyczyną jest brak usieciowienia, możemy więc mówić o „archipelagu cyfrowych wysp”. Realizacja tego zadania będzie jednym z największych wyzwań dla przedsiębiorstw przez najbliższe 10–15 lat. Bloger przestrz...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy