Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

16 lipca 2018

Krok przed awarią dzięki rozwiązaniom IIoT

0 145
W jaki sposób przewidywać i tym samym ograniczać awarie?

Nieodpowiednie smarowanie, zanieczyszczenia, korozja czy niewłaściwy montaż to tylko niektóre z przyczyn, wpływających na awarię łożysk. W jaki sposób przewidywać i tym samym ograniczać awarie silników elektrycznych i związanych z nimi przestojów?

Według badań przeprowadzonych przez amerykański Electric Power Research Institute (EPRI) na 6000 silnikach elektrycznych, w ponad 40% przypadków do uszkodzeń silnika dochodzi z powodu awarii łożysk. Wynikają one m.in. z zanieczyszczeń, niewłaściwego smarowania czy wibracji. W jaki sposób ocenić ryzyko zakłóceń w ich pracy?

Konserwacja zależna od usterki

W zależności od rodzaju uszkodzenia oraz jego przyczyn stosuje się określone środki zapobiegawcze. Przykładowo w przypadku nadmiernego zużycia łożyska krokami zapobiegawczymi będzie dokładne sprawdzenie środka oraz metody smarowania, poprawienie uszczelnienia oraz skorygowanie błędu nieosiowości. Jednak aby wdrożyć wspomniane kroki musimy odpowiednio wcześniej otrzymać informację na temat potencjalnych zagrożeń w pracy łożyska. 

W przemyśle obowiązują dwa główne podejścia, które pozwolą na uniknięcie takiej sytuacji. Po pierwsze - prewencja, polegająca na regularnej konserwacji urządzeń przemysłowych. Zakłady przemysłowe działają zgodnie z wcześni...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy