Łożyska baryłkowe NSK SWR odpowiadają na wyzwania związane z procesami ciągłego odlewania

Aktualności

Łożyska stosowane w maszynach do ciągłego odlewania muszą wytrzymywać trudne warunki pracy, obejmujące wysokie temperatury, ciężkie obciążenia, bardzo niskie prędkości, działanie wody/pary wodnej i powstawanie zgorzelin. W rezultacie powszechnym problemem są uszkodzenia łożysk w postaci zużycia eksploatacyjnego, łuszczenia i wykruszania, co skłania coraz większą liczbę zakładów stalowniczych do stosowania łożysk baryłkowych NSK SWR (Super Wear Resistant). W porównaniu do standardowych odpowiedników wykonanych ze stali łożyskowej AISI 52100 te zaawansowane łożyska zapewniają kilkukrotnie większą odporność na zużycie i łuszczenie oraz charakteryzują się wyższą wytrzymałością pierścienia zewnętrznego.

Do odbiorców korzystających z zalet serii SWR firmy NSK dołączył ostatnio międzynarodowy zakład produkcji stali, który wcześniej doświadczał regularnych uszkodzeń łożysk w maszynie do ciągłego odlewania. Wytwarza ona płyty stalowe w procesie charakteryzującym się występowaniem ciężkich obciążeń, które obniżały żywotność standardowych łożysk z powodu zużycia i zmęczenia eksploatacyjnego. Średnia żywotność łożysk zamontowanych w maszynie wynosiła zaledwie 40-50 tygodni.

REKLAMA

​​

W celu wydłużenia okresu eksploatacji łożysk i obniżenia kosztów konserwacji zakład poprosił o pomoc ekspertów NSK, którzy starannie przeprowadzili pełny przegląd zastosowan...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy