Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

12 marca 2013

Łożyska baryłkowe Timken

0 163
Łożyska baryłkowe Timken zapewniają do pięciu razy dłuższy okres eksploatacji w porównaniu do produktów konkurencji w zastosowaniach w tartakach.

CANTON, OHIO – marzec, 11, 2013 – Łożyska baryłkowe wyprodukowane przez firmę Timken® (NYSE: TKR; www.timken.com), stosowane w wiodących europejskich tartakach pracują do pięciu razy dłużej w porównaniu do produktów konkurencji w trudnych warunkach przeróbki trocin i wiórów w pelety.

„Zastosowanie łożysk baryłkowych firmy Timken znacząco obniżyło nasze koszty eksploatacji i zwiększyło wydajność. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasze tartaki mogą pracować dłużej bez przestojów” mówi Bruno Simon, kierownik ds. wytwarzania peletu w belgijskim Industrie du Bois Vielsalm (IBV), jednym z najlepszych wysokoprecyzyjnych tartaków europejskich. Aby maksymalnie wykorzystać obrabiane drewno, IBV przetwarza produkty uboczne w pelet, który jest sprzedawany oraz wykorzystywany do zasilania własnych zakładów.

Zobacz "Granulator do peletu” na kanale firmy Timken w serwisie YouTube

Produkcja peletu to niełatwe zadanie dla łożysk. Proces polega na rozdrabnianiu pozostałości drewna aż do uzyskania konsystencji podobnej do ciasta, która następnie przepychana jest za pomocą dwóch wałków ciernych przez perforowany...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy