Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

24 czerwca 2020

Mobilna dezynfekcja za pomocą suchej mgły

0 170
Większość proponowanych obecnie rozwiązań do dezynfekcji powierzchni drogą powietrzną, wiąże się z natryskiwaniem na mokro, co ogranicza zakres jej zastosowania. Dodatkowo, urządzenia temu służące są statyczne i wymagają interwencji operatora, aby przemieszczać generowaną mgłę po różnych powierzchniach.

Aby rozwiązać te problemy, Sherpa Mobile Robotics (SMR), firma z branży innowacyjnej Norcan, połączyła siły z Devea w celu opracowania suchego, mobilnego i autonomicznego rozwiązania do dezynfekcji. Dzięki współpracy powstał zdalnie sterowany robot Sherpa, który zawiera innowacyjne, ale sprawdzone urządzenie natryskowe, generujące suchą mgiełkę. Proponowana dezynfekcja drogą powietrzną jest zgodna z normą NFT 72-281 2014, a środek wirusobójczy, oparty na nadtlenku wodoru, uzyskał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu, gwarantując skuteczność systemu w przypadku wirusów na poziomie 99,99%. Jest to obecnie jedyne urządzenie tego typu certyfikowane na rynku.

Roboty mobilne, intuicyjne i wszechstronne

Sherpa Mobile Robotics projektuje, rozwija i sprzedaje roboty mobilne tak zwane AMR (Autonomous Mobile Robot), czyli takie które nie wymagają specjalnie wydzielonych tras w przeciwieństwie do AGV (Automated Guided Vehicle). Są one programowalne i dostosowują się do środowiska oraz jego specyfiki. Przeznaczone głównie dla takich branż jak logistyka i produkcja. Służą do przewożenia różnych produktów, stanowią pomoc w obsłudze, zasilają linie końcowe, a także usprawniają kompletację i wysyłki zamówień w ecommerce. Inne branże min. dystrybucja, opieka medyczna, lotniska i transport są w trakcie na...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy