Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

26 czerwca 2013

Nowa generacja prowadników typu micro

0 66
System E2 micro, stabilniejszy, cichszy i bardziej uniwersalny w zastosowaniu. W postaci nowego systemu modułowego firma igus odświeżyła swoją ofertę prowadników typu micro do niewielkich przestrzeni konstrukcyjnych: dzięki nowościom konstrukcyjnym, takim jak podwójny system zderzakowy czy też hamulec, prowadnik E2 micro jest stabilniejszy i cichszy od swoich poprzedników.

Nowa generacja prowadników typu micro.

System E2 micro – stabilniejszy, cichszy i bardziej uniwersalny w zastosowaniu

W postaci nowego systemu modułowego firma igus odświeżyła swoją ofertę prowadników typu micro do niewielkich przestrzeni konstrukcyjnych: dzięki nowościom konstrukcyjnym, takim jak podwójny system zderzakowy czy też „hamulec“, prowadnik E2 micro jest stabilniejszy i cichszy od swoich poprzedników. W przypadku prowadnika E2.15 udało się podwyższyć możliwe dodatkowe obciążenie o 100 procent. Przy długości samonośnej górnego odcinka wynoszącej do 1,25 m pojawiły się nowe możliwości zastosowania w najmniejszych przestrzeniach konstrukcyjnych.

Seria prowadników micro firmy igus składa się z bardzo małych, jedno- bądź dwuczęściowych łańcuchów kablowych. Dzięki niskiej masie są one odpowiednie do bardzo dynamicznych aplikacji, takich jak drzwi automatyczne, maszyny pomiarowe, transport, roboty typu pick and place bądź mechanizmy regulacji.

W postaci serii E2.10 i E2.15 firma z Kolonii specjalizująca się w trybopolimerach opracowała nową generację prowadników typu micro. W porównaniu ze swoimi poprzednikami nowe prowadniki są jeszcze stabilniejsze. Wysoka stabilność wynika, między innymi, z dopracowanej konstrukcji – dzięki podwójnemu systemowi zderzakowemu w serii E2.15 udało się uzyskać wzrost możliwego obciążenia dodatkowego o 100 procent. Natomiast dzięki długości samonośn...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy