Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

13 lipca 2016

Nowoczesne falowniki ogólnego przeznaczenia Optidrive E3

0 126
Falowniki firmy Invertek Drives to zaawansowane technologicznie zespoły napędowe przeznaczone do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Nowa seria Optidrive E3 została tak zaprojektowana, by nie tylko była łatwa w użyciu, ale i uniwersalna i spełniała swoje zadania w wielu różnych aplikacjach.

Falowniki Invertek Drives noszą nazwę Optidrive i występują w różnych wariantach w zależności od aplikacji, do której zostały zaprojektowane oraz mocy, jaką mogą dostarczyć do silnika. Najnowszym osiągnięciem firmy w dziedzinie napędów uniwersalnych do silników do mocy 22 kW jest seria Optidrive E3. Można ją stosować w różnych systemach zasilania. Wersje o najmniejszych mocach mogą pracować przy zasilaniu jednofazowym już od 115 V AC, zaś najmocniejsze wymagają zasilania trójfazowego w zakresie od 380 V AC do 450 V AC.

Precyzyjne sterowanie pracą silników

Urządzenia serii E3 mają bezczujnikowe sterowanie zorientowane wektorowo. Mogą precyzyjnie sterować pracą silnika, oszczędzając energię elektryczną już od pierwszego włączenia. Wystarczy podać podstawowe parametry silnika, a falownik na podstawie modelu matematycznego sam obliczy pozostałe niezbędne parametry. Oznacza to, że w oparciu o dane z tabliczki znamionowej silnika urządzenie dobiera odpowiednie nastawy regulatorów do określonego typu sterowania. W wyniku tych obliczeń, w oparciu o pomiary prądów stojana i ich przesunięć fazowych względem napięcia, wewnętrzny układ mikroprocesorowy jest w stanie określić bieżącą prędkość obrotową silnika oraz generowany przez niego moment obrotowy.

Opcja Autotune, w którą wyposażone są falowniki Optidrive E3, automatycznie dostraja parametry potrzebne do sterowania silnikiem, co jednocześnie redukuje koszt budowy napędu. Eliminuje bowiem potrzebę zakupu enkodera i pozo...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy