Obróbka zgrubna ciągle bezpieczna

Aktualności
Znaczenie uchwytów narzędziowych jest ciągle zaniżone, zwłaszcza kiedy mówimy o obróbce zgrubnej lub w ciężkich warunkach.

Wydajność usuwania materiału w tego typu procesach jest absolutnie kluczowa dla produktywności procesu skrawania. Możliwość zastosowania specjalnych uchwytów narzędziowych wyposażonych w kamienie ustalające i narzędzia z naciętymi rowkami spiralnymi na chwycie, pozwala na pracę pełną szerokością narzędzia przy wysokim posuwie, nawet do głębokości 2xD (50 mm) lub więcej w zależności od materiału, który obrabiamy. Badania aplikacyjne przeprowadzane przez producenta obrabiarek, firmę HELLER dowiodły zasadności stosowania systemu HAIMER Safe-Lock™.

REKLAMA

​​

Operacja frezowania zgrubnego tytanu: bez systemu Safe-Lock™ w standardowym uchwycie termokurczliwymnarzędzie wysuwa się, a następnie łamie już przy ap=2xD Wykorzystując uchwyty z serii HAIMER Power lub Heavy Dutywraz z systemem Safe-Lock™ możliwe jest niezawodne frezowanie przy głębokości ap = 2 x D.

Niemal każdego dnia, osoby odpowiedzialne za produkcję, zwłaszcza w przemyśle lotniczym i energetycznym, muszą mierzyć się z zagadnieniem połączenia efektywności ekonomicznej i wysokiej niezawodności procesu. Na szczęście, wiedząc o tym, że producenci maszyn stale pracują nad rozwojem i innowacjami w zakresie technologii i tego typu problemy udaje się rozwiązywać. Obrabiarki firmy Heller znane są jako źródło inspiracji dla tego rodzaju innowacji. Firma, z siedzibą w Nuertingen w Niemczech, jest znana ze swych wysokiej jakości, 4 i 5-osiowych centrów obróbczych CNC, centrów tokarskich, maszyn do obróbki wału korbowego i wałków rozrządu wykorzystywanych w elastycznych systemach produkcyjnych. Klienci cenią sobie dostępność produktów, a takżeich kompetencje w realizacji oczekiwań klientów. Obie cechy wynikają z systemu produkcji Hellera, który opiera się na bliskiej współpracy z klientami, dostawcami i instytutami badawczymi, tak aby pozostać na czele innowacji.

Ob...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy