Dołącz do czytelników
Brak wyników

Eksploatacja

2 sierpnia 2021

NR 4 (Lipiec 2021)

Optymalizacja kosztów eksploatacji nowoczesnych hal produkcyjnych

0 153

Hala produkcyjna to miejsce, w którym muszą zostać zachowane odpowiednie warunki. Wielkopowierzchniowy charakter takiego obiektu oraz sposoby jego ogrzewania często nie sprzyjają energooszczędności.

NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA

Rozwiązaniem umożliwiającym oszczędność energii elektrycznej są technologie fotowoltaiczne. Panele fotowoltaiczne pozwalają na wytwarzanie własnej energii. Fabryki mogą dzięki temu choćby w części zaspokoić własne zapotrzebowanie na energię. Niewykorzystane dotąd powierzchnie dachów i elewacji hal przemysłowych mogą być zatem początkiem pozyskiwania energii z promieni słonecznych.

NIŻSZE KOSZTY PRĄDU 

Rynek dostawców energii elektrycznej jest obszerny i wielu z nich oferuje konkurencyjne ceny. Obecnie bez żadnego problemu jesteśmy w stanie porównać ich oferty, wybrać najkorzystniejszą i zmienić swojego dostawcę prądu oraz gazu. Warto pamiętać, że można dokonać wyboru różnych taryf, np. różnicujących ceny prądu w zależności od pory dnia. 

OPTYMALIZACJA PROCESU PRODUKCJI 

Warto przyjrzeć się funkcjonowaniu linii produkcyjnej. Duży wpływ na jakość i sprawność procesu produkcyjnego ma wykorzystywana technologia. Zarówno ta związana z transportem elementów na taśmie produkcyjnej, jak i z prędkością, z jaką maszyny wykonują kolejne zadania. Procesy będą bardziej wydajne, jeśli urządzenia będą wysokiej jakości. W przypadku optymalizacji kosztów generowanych przez zakład produkcyjny mają znaczenie odpowiednio dobrane pasy transportowe,...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy