Autor: Anna Zięba

  

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Optymalizacja kosztów eksploatacji nowoczesnych hal produkcyjnych

Hala produkcyjna to miejsce, w którym muszą zostać zachowane odpowiednie warunki. Wielkopowierzchniowy charakter takiego obiektu oraz sposoby jego ogrzewania często nie sprzyjają energooszczędności.

Czytaj więcej

Jak cyfryzacja i systemy IT wspierają produkcję w czasach COVID-19?

Przedsiębiorstwa przemysłowe od lat znajdują się w czołówce technologicznych innowatorów: zarówno w halach produkcyjnych, jak i w terenie robotyka oraz parki maszynowe są na coraz wyższym poziomie zaawansowania. Pomiędzy technologiami operacyjnymi a zorientowanymi biznesowo technologiami informacyjnymi (IT) istnieje jednak dostrzegalna luka. Dotychczas branże przemysłowe pozostawały w tyle, jeśli chodzi o poziom inwestycji w IT. Ten trend stopniowo ulega zmianie, ponieważ przedsiębiorstwa z tego sektora zaczynają coraz mocniej inwestować w transformację cyfrową. 

Czytaj więcej

Systemy wentylacji i klimatyzacji dla obiektów produkcyjnych

W procesach produkcyjnych ogrzewanie i chłodzenie mogą być kluczowe dla zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktu, ale stanowią także kluczowy czynnik dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. W wielu fabrykach pracownicy pracują w warunkach dużego zapylenia lub są narażeni na bardzo wysokie albo bardzo niskie temperatury. Takie niesprzyjające warunki mogą wpływać nie tylko na samopoczucie, ale przede wszystkim na koncentrację pracowników. Zaburzenia koncentracji mogą bowiem skutkować wypadkami w zakładach przemysłowych. 

Czytaj więcej

Sposoby czyszczenia maszyn i przestrzeni produkcyjnej w fabryce

Sprawdzone i skuteczne metody czyszczeniu linii produkcyjnych i maszyn w miejscu ich eksploatacji mogą spowodować nie tylko duże oszczędności czasu, ale również zminimalizować ryzyko przestojów w procesie produkcji. Ponadto można także znacznie ograniczyć wysokie koszty związane z późniejszymi naprawami. Utrzymanie linii produkcyjnych w czystości pozwala zachować wysoką jakość towaru, a także pomaga zmniejszyć koszt produkcji.

Czytaj więcej

Efektywne czyszczenie maszyn i przestrzeni produkcyjnych

Dzięki szybkiemu oraz skutecznemu czyszczeniu linii produkcyjnych i maszyn w miejscu ich eksploatacji można znacznie zaoszczędzić czas, unikając przestojów w procesie produkcji. Ponadto można również uniknąć wysokich kosztów na ewentualne późniejsze naprawy. Utrzymanie linii produkcyjnych w czystości pozwala zachować wysoką jakość towaru, a także pomaga zmniejszyć koszt produkcji.

Czytaj więcej

Rynek robotyki w Europie i regionie CEE

Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) opublikowała pod koniec minionego roku najnowszy raport podsumowujący sprzedaż robotów w 2019 r. Jak wynika z danych IFR, populacja maszyn w przemyśle rośnie i niedługo dobije do 3 mln jednostek. Jednym z krajów, które zdaniem Federacji w 2019 r. były liderami, jest Polska. Nasz kraj pierwszy raz w historii badania znalazł się w czołowej piętnastce rynków kupujących najwięcej robotów przemysłowych.

Czytaj więcej