Efektywne czyszczenie maszyn i przestrzeni produkcyjnych

Technologie

Dzięki szybkiemu oraz skutecznemu czyszczeniu linii produkcyjnych i maszyn w miejscu ich eksploatacji można znacznie zaoszczędzić czas, unikając przestojów w procesie produkcji. Ponadto można również uniknąć wysokich kosztów na ewentualne późniejsze naprawy. Utrzymanie linii produkcyjnych w czystości pozwala zachować wysoką jakość towaru, a także pomaga zmniejszyć koszt produkcji.

Istnieje wiele metod czyszczenia maszyn i przestrzeni produkcyjnych – od metod ręcznych po całkowicie bezdotykowe. Zwykle ich dobór zależy od rodzaju produkcji, wykorzystywanych maszyn czy finansów, jakimi dysponuje zakład. W tym artykule przyjrzymy się kilku najbardziej efektywnym metodom, które być może w przyszłości ułatwią Państwu wybór sposobu czyszczenia hali produkcyjnej.

REKLAMA

​​

Czyszczenie suchym lodem


Ze względu na swoje szerokie zastosowanie jest to jedna z bardzo popularnych w ostatnim czasie technologii czyszczenia. Czyszczenie suchym lodem pozwala w łatwy i skuteczny sposób wyczyścić powierzchnię bez jej niszczenia. Dzięki granulatowi z suchego lodu można oczyścić nawet najcięższe zabrudzenia. Dużą zaletą tej metody jest to, że do minimum ogranicza potrzebę zatrzymywania produkcji i z powodzeniem czyści nawet trudne lub stare zabrudzenia. 

Technologia czyszczenia suchym lodem jest:

  • przyjazna dla środowiska – nie generuje powstawania wtórnych zanieczyszczeń czy odpadów w procesie czyszczenia, nie wymaga użycia dodatkowych środków czyszczących lub wody,
  • nieinwazyjna – nie powoduje niszczenia czyszczonej powierzchni,
  • bezpieczna dla ope...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy