Dział: Technologie

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

AI i 5G – fundamenty nowoczesnego biznesu i Przemysłu 4.0

Czy Alexander Graham Bell robił badania rynku, kiedy wynajdował telefon? Steve Jobs, jeden z trzech założycieli i były prezes Apple Inc., twierdził, że ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki się im tego nie pokaże.

Czytaj więcej

Przemysłowe silniki elektryczne

Silnik elektryczny jest urządzeniem, które przekształca energię elektryczną na energię mechaniczną. Jego głównym celem jest generowanie ruchu mechanicznego poprzez wykorzystanie zjawiska indukcji elektromagnetycznej. Składa się zwykle z dwóch podstawowych elementów: stojana, czyli obudowy, w której zamontowane są magnesy lub uzwojenia, oraz wirnika, czyli elementu, który obraca się pod wpływem działania pola magnetycznego.

Czytaj więcej

Systemy sprężynowe w maszynach i narzędziach przemysłowych

Sprężyny zaliczane są do grupy tzw. elementów podatnych, dzięki którym możliwe jest wzajemne przemieszczanie się łączonych części, łagodzenie wstrząsów i pochłanianie lub kumulacja energii uderzeń. Rozwiązania tego typu są stosowane również w celu wywarcia nacisku o stałej wartości, do regulacji i do eliminacji luzów.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo maszyn na hali produkcyjnej

Pracujące w hali produkcyjnej maszyny oraz obsługujący je pracownicy są podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa. Maszyny i człowiek tworzą produkt, który generuje dochody zakładu pracy. Maszyny, które można spotkać na halach produkcyjnych, mogą być zarówno bardzo proste, jak i bardzo skomplikowane w użytkowaniu oraz mogą stwarzać szereg zagrożeń.

Czytaj więcej

Bezpieczne, pewne i elastyczne rozwiązania automatyzacji dla przemysłu opakowaniowego

Pod względem cyfryzacji, z perspektywy automatyzacji i przemysłu maszynowego, sektor opakowań jest siłą napędową i pionierem innowacji. Dlatego też coraz wyższe wymagania stawia się producentom maszyn pakujących. Muszą być one coraz bardziej bezpieczne, niezawodne i elastyczne, a komponenty zapewniające bezpieczeństwo i ochronę nie mogą wpływać negatywnie na wydajność procesu, walory użytkowe i elastyczność maszyn pakujących.

Czytaj więcej

Era 5G – witamy w przyszłości!

Technologia 5G, czyli piąta generacja telefonii komórkowej, budzi wśród wielu ludzi szereg kontrowersji i obaw, wywołując niejednokrotnie opory społeczne przed jej wdrażaniem i np. instalacją masztów. Zastanówmy się zatem, czym tak naprawdę jest, a czym nie jest technologia 5G.

Czytaj więcej

Zbieranie danych bez wyciągania wniosków to naiwność, a nie wdrażanie Przemysłu 4.0

Dane stały się modnym tematem, a firmy starają się być „oparte na danych” – inwestując w narzędzia i zespoły zajmujące się analizą danych. Założenie, że wszystkie dane są uporządkowane i łatwo dostępne jest dalekie od prawdy. W rzeczywistości analitycy danych spędzają 80% swojego czasu na przygotowywaniu danych [1].

Czytaj więcej