Autor: Radca prawny Anna Kałużna

Kancelaria Radców Prawnych Tomasz Czapczyński. W kancelarii Czapczyński pracuję od ponad 6 lat. Zajmuję się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców, w ramach której doradzam, redaguję i opiniuję umowy, sporządzam analizy prawne, a także reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych. Moje specjalizacje to prawo cywilne, gospodarcze, handlowe oraz prawo pracy.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

5 wyzwań organizacyjnych polskiej branży przemysłowej

Wzrost inflacji, napływ nowych pracowników zza granicy oraz ciągłe zmiany w przepisach prawnych sprawiają, że przed przedsiębiorcami piętrzą się coraz to większe trudności. Postanowiliśmy ustalić, jak wpływają one na przemysł, przeprowadzając szereg ankiet wśród przedsiębiorców. Wyniki zebraliśmy w raporcie pt. „5 wyzwań organizacyjnych polskiej branży przemysłowej”. Realia polskich przedsiębiorców ukazują wiele aspektów wymagających uwagi.

Czytaj więcej

Jak nie wpaść w pułapki umów na systemy ERP?

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynkach przemysłowych staje się coraz bardziej zaciekła, firmy muszą wykorzystać każdą możliwą przewagę, aby utrzymać swoją pozycję. Jednym z kluczowych narzędzi wspierających rozwój i efektywność w branży produkcyjnej są systemy ERP (ang. Enterprise Resource Planning), które odgrywają niezastąpioną rolę w utrzymaniu ruchu oraz zarządzaniu operacjami firmy.

Czytaj więcej

Awaria – jak zaplanować zakup maszyny, aby zminimalizować postoje

Kupując maszynę, zawsze trzeba mieć na względzie, że po jej dostarczeniu i zamontowaniu może się okazać, że nie działa ona prawidłowo, nie spełnia oczekiwań kupującego, ma widoczne wady lub inne defekty. Czasami dopiero po pewnym czasie od montażu maszyny i jej uruchomienia, wychodzą na jaw usterki lub inne nieprawidłowości w jej działaniu.

Czytaj więcej