AGV – samojezdne wózki transportowe firmy SEW-EURODRIVE Polska

Artykuł promocyjny Automatyzacja i robotyzacja

Wózki AGV (Automated Guided Vehicle) nowej generacji umożliwiają wyższy poziom automatyzacji procesów logistycznych i technologicznych. To bezzałogowe pojazdy transportowe, które nie są obciążone ciężkimi akumulatorami o ograniczonej żywotności i nie wymagają wielogodzinnego ładowania.

 

Postęp technologiczny umożliwił:

  • zastosowanie superkondensatorów o niewielkiej masie i krótkim czasie ładowania do magazynowania energii,
  • bezkontaktowe (indukcyjne) i samoczynne doładowywanie superkondensatorów podczas jazdy lub na stacjach docelowych,
  • bezprzewodową komunikację i nawigowanie pojazdów – Bluetooth, WLAN, laser,
  • zagwarantowanie bezpiecznego dla ludzi i otoczenia przemieszczania się pojazdów w halach produkcyjnych lub magazynowych – systemy Safety w oparciu o skanery bezpieczeństwa.

Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego przeprogramowywania tras dla AGV – gwarantuje to tak istotną dzisiaj wysoką elastyczność produkcji. W wielu przypadkach mobilne urządzenia transportowe jako uzupełnienie istniejącego systemu przenośnikowego w zakładach wytwórczych są jedynym rozwiązaniem, aby nie zamykać przenośnikami dróg transportowych lub ciągów komunikacyjnych. W przypadku zastosowania wózków AGV prosta i powtarzalna czynność transportowa może być realizowana automatycznie i bezobsługowo, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo dla otoczenia.

REKLAMA

​​

Oferowane przez firmę SEW-EURODRIVE Polska rozwiązania dają użytkownikom szerokie spektrum korzyści w postaci:

  • fachowego lokalnego wsparcia technicznego przy definiowaniu funkcji transportowych, wyborze wariantu wózka i doborze parametrów pojazdu na etapie projektowania,
  • fachowego fabrycznego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, w tym linia serwisowa Hotline 24h,
  • możliwości zdalnego monitoringu i nadzorowania systemu w trakcie eksploatacji wózków poprzez sieć internetową lub telefonię komórkową.

Przypisy