Powrót do przyszłości: XVIII Ogólnopolski Kongres Służb Utrzymania Ruchu – PolMaintenance 2024

Aktualności Artykuły Wydarzenia

W dniach 23-24 kwietnia 2024 roku, branża utrzymania ruchu zgromadzi się na XVIII Ogólnopolskim Kongresie Służb Utrzymania Ruchu, znanym również jako PolMaintenance 2024. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum oraz w siedzibie Hitachi Astemo Poland, gromadząc ekspertów, przedstawicieli biznesu oraz praktyków z całej Polski.

REKLAMA

​​

Kongres organizowany jest przez redakcję SUR, czołowego gracza na polskim rynku zajmującego się organizacją wydarzeń branżowych dla sektora utrzymania ruchu. Partnerem głównym wydarzenia jest Hitachi Astemo co potwierdza znaczenie tego wydarzenia dla branży.

Polmaitenance

Kongres poprowadzi Agnieszka Koizumi, która od ponad dekady specjalizuje się w komunikacji wewnętrznej i zaangażowaniu pracowników. To właśnie pod jej przewodnictwem odbywać się będzie się pierwszego dnia konferencja, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami, wyzwaniami oraz innowacjami w zakresie utrzymania ruchu.

Prelegenci reprezentują różnorodne obszary wiedzy i doświadczenia:

Jacek Grzechowiak z firmy RiskResponse omówi zagadnienia związane z zarządzaniem bezpieczeństwem na produkcji w obecnej sytuacji geopolitycznej.

Tomasz Haiduk, prezes i współzałożyciel Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, zaprezentuje światowe trendy i predykcje dotyczące zastosowania robotów jako pracowników na liniach produkcyjnych.

Jacek Krzywania z Kancelarii Radców Prawnych Czapczyński poruszył aspekty prawne, które są istotne w nowoczesnym przemyśle.

Krzysztof Drozdowski z Lean Management Consulting Group omówi Total Productive Maintenance, czyli jak efektywnie realizować założone cele.

Arkadiusz Burnos z SEAM Group przedstawi praktyczne aspekty zarządzania niezawodnością i utrzymaniem ruchu w przemyśle.

Paweł Kania z Orange Polska zachęci do otwarcia się na nowe możliwości firmy i współpracy w ramach Przemysłu 4.0.

Jakub Cedzidło z Tork, marki Essity, przybliży redukcję marnotrawstw na podstawie case study firmy produkcyjnej.

Tomasz Mirowski z 3SOFT zaprezentuje sposoby przewidywania awarii maszyn z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Justyna Smuga z QSENSE omówi optymalizację procesów produkcyjnych i rolę precyzyjnego kontrolowania parametrów maszynowych w zapewnieniu doskonałej jakości produktu.

Michał Witczak z EUROPRO GROUP zaprezentuje detekcję wycieków sprężonego powietrza jako metodę poprawy efektywności energetycznej.

Jakub Chylewski, analityk i wdrożeniowiec, omówi system CMMS i zmiany w komunikacji po wdrożeniu oprogramowania dla działu technicznego.

 

Ponadto, drugiego dnia kongresu odbędą się certyfikowane warsztaty z Hitachi oraz 3SOFT, gdzie uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat poprawy efektywności pracy na produkcji dzięki standaryzacji oraz wykorzystania danych płynących z hali produkcyjnej.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia jest zwiedzanie fabryki Hitachi Astemo we Wrocławiu, gdzie uczestnicy zapoznają się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi w produkcji.

XVIII Ogólnopolski Kongres Służb Utrzymania Ruchu – PolMaintenance 2024 to nie tylko miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także platforma do nawiązywania kontaktów biznesowych oraz współpracy między sektorem publicznym a prywatnym. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do uczestnictwa w licznych warsztatach i prezentacjach tematycznych.

Podsumowując, PolMaintenance 2024 stanowi znaczące wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych rozwojem branży utrzymania ruchu. 

Zapraszamy do udziału: www.kongres-sur.pl

Przypisy