Dział: Wydarzenia

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czynimy pracę lekką, czyli manipulatory przemysłowe dalmec i dyrektywa maszynowa w praktyce

W dniu 4 kwietnia w siedzibie firmy Dalmec Polska w Piasecznie miały miejsce zorganizowane warsztaty stacjonarne integrujące w sobie praktyczną wiedzę na temat manipulatorów przemysłowych w odniesieniu do obowiązującej w krajach Unii Europejskiej dyrektywy maszynowej. Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się jak w praktyce Urząd Dozoru Technicznego nadzoruje pracę manipulatorów i jakie są formalne wymagania związane z dopuszczeniem tego typu urządzeń. Wydarzenie organizowane było przez redakcję czasopisma SUR.

Czytaj więcej

Wybierasz się do Kielc na Przemysłową Wiosnę? Zobacz co przygotowali organizatorzy

Już we wtorek 19 marca miasto Kielce stanie się sercem przemysłowych innowacji podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w branży – targów "Przemysłowa Wiosna 2024". To niezrównane spotkanie przemysłowych ekspertów, producentów, inżynierów i entuzjastów, które przyciąga uwagę z całej Polski i nie tylko.

Czytaj więcej

Systemy odciągu TRX i rozwiązania dla robotów Scara

Firma igus zaprasza na bezpłatny webinar dotyczący systemu odciągu TRX. 

Czytaj więcej

Potrójna siła przemysłu

Arena nowości, pracujących maszyn i robotów, rozwiązania dla intralogistyki, a także moc kooperacyjnych spotkań – tak obiecująco zapowiada się kolejna edycja czerwcowego święta dla branży przemysłowej. Wiodącym dla tego sektora targom ITM INDUSTRY EUROPE towarzyszą targi MODERNLOG i SUBCONTRACTING. Wystawcy od kilku miesięcy rezerwują najbardziej dogodne dla siebie lokalizacje planując spektakularne premiery a liczba pawilonów rozrasta się w przyśpieszonym tempie. To wszystko sprawia, że datę 4-7 czerwca 2024 r. powinien zaznaczyć w kalendarzu każdy spragniony innowacji w przemyśle.

Czytaj więcej

Druga edycja Warsaw Metaltech i targi Intralogistica Poland Expo

W dniach od 23 do 25 stycznia w halach wystawowych Ptak Warsaw Expo odbędzie się druga już edycja Targów Technologii, Maszyn i Narzędzi do Obróbki Metali – Warsaw Metaltech. Wydarzenie odbędzie się równolegle z trwającymi od 24 do 26 stycznia 2024 roku targami Międzynarodowymi Targami Logistyki Magazynowej – Intralogistica Poland Expo.

Czytaj więcej

Optymistyczne dane w przemyśle dobrą prognozą dla targów

Gorące tematy branży przemysłowej, pokazy w specjalnie wydzielonych strefach, największa w tej części Europy ekspozycja pracujących maszyn i robotów a także powrót do sprawdzonych punktów programu targów – to tylko część atrakcji najbliższej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Coraz bardziej optymistyczne dane dla sektora przemysłowego i analizy ekspertów mają znaczący wpływ na duże zainteresowanie wystawców udziałem w czerwcowym wydarzeniu.

Czytaj więcej

TOOLEX 2023 – relacja z targów

Tegoroczna, 15. już edycja targów TOOLEX, która odbyła się w dniach 3–5 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, przeszła już do historii. Jak podaje organizator, w tym roku TOOLEX zgromadził prawie 150 wystawców, którzy na 12 tys. m2 powierzchni wystawienniczej prezentowali najnowsze, innowacyjne rozwiąza- nia dla przemysłu maszynowego.

Czytaj więcej

Konferencja szefów produkcji już za nami

W dniach od 13 do 14 listopada we Wrocławskim Ibis Styles Centrum miał miejsce Kongres Szefów Produkcji, Mistrz Produkcji 4.0. Kongres ten odbywał się pod hasłem „Jak kompetencje Lidera wpływają na efektywność produkcji?”

Czytaj więcej

Targi Evertiq Expo w Warszawie z rekordem frekwencji

Za nami 9. edycja targów Evertiq Expo organizowanych dla przedstawicieli i miłośników branży elektronicznej. Podczas tegorocznego wydarzenia, które odbyło się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, organizatorzy odnotowali rekord frekwencji. Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszyła się towarzysząca targom konferencja z całodziennymi prelekcjami, a także pokaz Łazika Marsjańskiego oraz elektrycznego bolidu PWR Racing Team.

Czytaj więcej

Podsumowanie 14. Międzynarodowych Targów SYMAS i MAINTENANCE.

Za nami wyjątkowo udana, 14. edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE, które to targi odbyły się w dniach 18 i 19 października 2023 r. w centrum wystawienniczym EXPO Kraków. W wydarzeniu udział wzięło 139 wystawców oraz 3291 zwiedzających.

Czytaj więcej

Czy warto pojawić się na Warsaw Industry Week?

Wiele firm zaopatrujących fabryki w automatykę, maszyny czy nowe technologie zastanawia się gdzie przedstawić swoje nowości. Czy Warsaw Industry Week to dobre miejsce?

Czytaj więcej