Dział: Wydarzenia

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rozpoczynamy dekadę przemysłu 5.0

Trendy w automatyzacji i robotyzacji, interaktywne pokazy, najnowsze rozwiązania dla fabryk przyszłości a także setki maszyn dla przedsiębiorstw produkcyjnych zdominowały w tym roku ekspozycję targów ITM INDUSTRY EUROPE. Zakończoną 7 czerwca edycję odwiedziło 14.726 profesjonalistów by zapoznać się z ofertą ponad siedmiuset wystawców, która zajęła aż dziesięć pawilonów. W Poznaniu na inauguracji targów symbolicznie rozpoczęto dekadę przemysłu 5.0.

Czytaj więcej

Powrót do przyszłości, czyli tradycja w nowoczesnych systemach utrzymania ruchu

W dniach od 23 do 24 kwietnia 2024 roku we Wrocławiu odbył się już XVIII Ogólnopolski Kongres Służb Utrzymania Ruchu – PolMaintenance 2024. Jak co roku, gościli na nim profesjonaliści związani z szeroko pojętym utrzymaniem ruchu, w tym szefowie działów UR, inżynierowie, koordynatorzy, analitycy, mechanicy, menedżerowie produkcji i liderzy zespołów SUR. Wydarzenie zorganizowane zostało przez redakcję magazynu „Służb Utrzymania Ruchu”, a jego przewodnim mottem było hasło Powrót do przyszłości.

Czytaj więcej

Targi, których nie sposób pominąć

Anna Lemańska-Kramer
Dyrektor projektu w Międzynarodowych Targach Poznańskich

Czytaj więcej

Aspekty bezpieczeństwa przy zakupie i przekazywaniu do użytkowania maszyn i urządzeń

14 maja, w Łodzi, po raz drugi firma Instom zorganizowała warsztaty związane z praktycznymi aspektami zastosowania rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa ludzi i maszyn. Na warsztatach przedstawiono m.in. bramkę P-connect firmy Pizzato, rygle bezpieczeństwa, wygrodzenia i zaawansowane rozwiązania takie jak skaner laserowy SLS (Safety Laser Scanners) oraz czytniki kodów 1D i 2D. Dzięki uprzejmości firmy Instom, redakcja magazynu SUR miała okazję uczestniczyć w tych warsztatach.

Czytaj więcej

Czynimy pracę lekką, czyli manipulatory przemysłowe dalmec i dyrektywa maszynowa w praktyce

W dniu 4 kwietnia w siedzibie firmy Dalmec Polska w Piasecznie miały miejsce zorganizowane warsztaty stacjonarne integrujące w sobie praktyczną wiedzę na temat manipulatorów przemysłowych w odniesieniu do obowiązującej w krajach Unii Europejskiej dyrektywy maszynowej. Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się jak w praktyce Urząd Dozoru Technicznego nadzoruje pracę manipulatorów i jakie są formalne wymagania związane z dopuszczeniem tego typu urządzeń. Wydarzenie organizowane było przez redakcję czasopisma SUR.

Czytaj więcej

Wybierasz się do Kielc na Przemysłową Wiosnę? Zobacz co przygotowali organizatorzy

Już we wtorek 19 marca miasto Kielce stanie się sercem przemysłowych innowacji podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w branży – targów "Przemysłowa Wiosna 2024". To niezrównane spotkanie przemysłowych ekspertów, producentów, inżynierów i entuzjastów, które przyciąga uwagę z całej Polski i nie tylko.

Czytaj więcej

Systemy odciągu TRX i rozwiązania dla robotów Scara

Firma igus zaprasza na bezpłatny webinar dotyczący systemu odciągu TRX. 

Czytaj więcej

Potrójna siła przemysłu

Arena nowości, pracujących maszyn i robotów, rozwiązania dla intralogistyki, a także moc kooperacyjnych spotkań – tak obiecująco zapowiada się kolejna edycja czerwcowego święta dla branży przemysłowej. Wiodącym dla tego sektora targom ITM INDUSTRY EUROPE towarzyszą targi MODERNLOG i SUBCONTRACTING. Wystawcy od kilku miesięcy rezerwują najbardziej dogodne dla siebie lokalizacje planując spektakularne premiery a liczba pawilonów rozrasta się w przyśpieszonym tempie. To wszystko sprawia, że datę 4-7 czerwca 2024 r. powinien zaznaczyć w kalendarzu każdy spragniony innowacji w przemyśle.

Czytaj więcej

Druga edycja Warsaw Metaltech i targi Intralogistica Poland Expo

W dniach od 23 do 25 stycznia w halach wystawowych Ptak Warsaw Expo odbędzie się druga już edycja Targów Technologii, Maszyn i Narzędzi do Obróbki Metali – Warsaw Metaltech. Wydarzenie odbędzie się równolegle z trwającymi od 24 do 26 stycznia 2024 roku targami Międzynarodowymi Targami Logistyki Magazynowej – Intralogistica Poland Expo.

Czytaj więcej

Optymistyczne dane w przemyśle dobrą prognozą dla targów

Gorące tematy branży przemysłowej, pokazy w specjalnie wydzielonych strefach, największa w tej części Europy ekspozycja pracujących maszyn i robotów a także powrót do sprawdzonych punktów programu targów – to tylko część atrakcji najbliższej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Coraz bardziej optymistyczne dane dla sektora przemysłowego i analizy ekspertów mają znaczący wpływ na duże zainteresowanie wystawców udziałem w czerwcowym wydarzeniu.

Czytaj więcej