Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

19 października 2017

PGO - nowy zarząd, kontynuacja strategii

0 174
Rada nadzorcza powołała Łukasza Petrusa na stanowisko prezesa zarządu PGO S.A.

Funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży objął Andrzej Bulanowski. Za finanse i rozwój nadal będzie odpowiadał Lucjan Augustyn. Dotychczasowy prezes, Dariusz Ginalski, podejmie nowe wyzwania menedżerskie w Grupie TDJ, będącej głównym akcjonariuszem Grupy PGO.

Łukasz Petrus jest związany z PGO od 2012 roku, kiedy to rozpoczął pracę w Kuźni Glinik sp. z o.o. na stanowisku dyrektora produkcji. Następnie pełnił funkcje wiceprezesa, a aktualnie jest prezesem tej spółki. Pełniąc funkcję prezesa zarządu PGO S.A., Łukasz Petrus pozostanie prezesem Kuźni Glinik sp. z o.o. Andrzej Bulanowski współpracował m.in. z ThyssenKrupp Energostal S.A., ArcelorMittal Distribution Poland oraz Stalprofil S.A., w których zarządzał zespołami handlowymi. Przez ostatnie 8 lat był związany z firmą Voestalpine Steel Service Center sp. z o.o. jako dyrektor sprzedaży.

Łukasz Petrus podkreśla, że mimo zmiany na stanowisku prezesa podstawowe cele Grupy, w tym przede wszystkim dalsze i konsekwentne wdrażanie „Strategii PGO na lata 2017-2020”, pozostaną niezmienne. Strategia zakłada zrównoważony rozwój Grupy przez efektywniejsze wykorzystywanie jej potencjału zarówno po stronie operacyjnej, jak i sprzedażowej.

Nowo powołany prezes wskazuje także na dorobek ostatnich lat funkcjonow...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy