Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

22 czerwca 2020

Pierwsza inteligentna kamera przemysłowa wykorzystująca technologię głębokiego uczenia

0 145
Firma Cognex przedstawia pierwszą na świecie kamerę przemysłową wykorzystującą oprogramowanie typu Deep Learning (głębokiego uczenia). Rozwiązanie to zwiększa możliwości precyzyjnej i niezawodnej kontroli wizyjnej w aplikacjach automatyki przemysłowej.

Głębokie uczenie i sztuczna inteligencja (AI) należą obecnie do modnych pojęć nie tylko w przemyśle wytwórczym, ale także w wielu innych dziedzinach życia. Głębokie uczenie - rodzaj sztucznej inteligencji wykorzystujący sieci neuronowe - można łatwo objaśnić: podobnie jak ludzie uczą się, czym jest dom dzięki dużej liczbie przykładów, tak samo system głębokiego uczenia jest w stanie zrozumieć naturę obiektu na podstawie zestawu opisanych obrazów wzorcowych. Bez względu na to, czy jest to zderzak samochodu, czy opakowanie przesyłki, system głębokiego uczenia stosuje podejście wykorzystujące rzeczywiste przykłady w celu sprostania wyzwaniom kontroli wizyjnej.  Co więcej, każdy proces inspekcji można stale ulepszać, wzbogacając istniejący algorytm o nowe przykłady danych obrazowych. Nowe dane usprawniają system, zapewniając dokładniejsze rezultaty.

Rozszerzanie możliwości automatycznej kontroli

Czy jest to rzeczywista inteligencja, czy też nie – niech pozostanie to kwestią do omówienia przez ekspertów. Z praktycznego punktu widzenia rozwiązanie to przynosi producentom oczywiste i liczne korzyści. Firmy nadal polegają na pracy kontrolerów jakości podczas realizacji procesów produkcyjnych, ponieważ tradycyjne systemy wizji maszynowej nie są w stanie poradzić sobie ze złożonością lub zmiennością niektórych zadań. Ludzie są jednak podatni na przekazywanie niespójnych wyników spowodowanych różnicami pomiędzy poszczególnymi kontrolerami, a ponadto w trakcie ośmiogodzinnej zmiany inspektorzy mogą się także zwyczajnie zmęczyć. Dodatkowo istnieje wiele aspektów procesów produkcyjnych, które nie są kontrolowane z różnych powodów. Obie te rzeczywistości każą producentom dokładniej spojrzeć na kwestie związane z kontrolą jakości czy wycofywaniem produktów z linii produkcyjnej.

System wizyjny ze zintegrowaną sztuczną inteligencją jest w stanie połączyć doświadczenie kontrolera z solidnością i spójnością działania automatycznego rozwiązania do kontroli jakości i inspekcji wizyjnej. Jest to główna zaleta nowego systemu wizji maszynowej In-Sight D900 firmy Cognex.

Ta inteligentna kamera przemysłowa jako pierwsza w swojej klasie posiada wbudowane oprogramowanie głębokiego uczenia firmy Cognex o nazwie inSight ViDi. Połączenie to rozszerza możliwości automatycznej kontroli wizyjnej na linii produkcyjnej.

Sprzęt o najwyższej elastyczności pracy

Urządzenie In-Sight D900 to kompaktowa, inteligentna kamera klasy przemysłowej, którą można łatwozainstalować i...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy