Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

28 lutego 2014

Platforma Raspberry Pi z komunikacją bezprzewodową

0 85
Firma RS Components (RS) wzbogaciła swoją ofertę o dwie opcje komunikacji bezprzewodowej dla produktów opartych na platformie komputerowej Raspberry Pi.

Nowe moduły, wykorzystujące technologię Wi-Fi lub komunikację radiową małej mocy są przeznaczone do zastosowań wymagających małogabarytowych, niedrogich i energooszczędnych rozwiązań, wykorzystywanych m.in. w urządzeniach przenośnych.

Pierwszy moduł umożliwia szybką łączność Wi-Fi zgodną z protokołem komunikacji bezprzewodowej IEEE802.11b/g/n dzięki użyciu małego adaptera podłączanego do portu USB w komputerze Raspberry Pi. Adapter obsługuje transmisję z szybkością do 150 Mb/s, która idealnie sprawdza się w przypadku przesyłania dużych ilości danych i jest trzykrotnie wyższa od szybkości oferowanej przez połączenia w standardzie 11g. Inteligentny adapter dostosowuje moc sygnału w zależności od odległości i obciążenia procesora w celu zmniejszenia zużycia energii w przedziale od 20% do 50%, gdy komunikacja bezprzewodowa nie jest wykorzystywana. Możliwość u...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy