Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

15 czerwca 2015

Pojazd drogowo-szynowy do obsługi technicznej trakcji pojazdów szynowych

0 163
Małopolska Wytwórnia Maszyn Brzesko Sp. z o.o., producent pojazdów specjalistycznych i maszyn, zaprezentowała w ostatnim czasie nowy produkt: pojazd drogowo-szynowy przeznaczony do obsługi technicznej trakcji pojazdów szynowych.

Pojazd wykonany jest na podwoziu IVECO Trakker AD380T41 o dopuszczalnej masie całkowitej 26 ton. Nowy pojazd MWM Brzesko został oznaczony symbolem DS-1. Wyposażony jest w szynowe wózki jezdne, umożliwiające jazdę po torach z prędkością do 10 km/godz.

Do napędu wózków jezdnych zastosowano hydrostatyczny układ jazdy typu otwartego. Układ napędowy zbudowano przy współpracy i na komponentach hydraulicznych firmy Bosch Rexroth.

Istotną zaletą zastosowanego napędu hydrostatycznego jest możliwość przenoszenia dużej mocy w układzie napędowym przy niewielkich gabarytach elementów hydraulicznych.

Głównymi elementami układu hydraulicznego są: pompa wielotłokowa osiowa o zmiennej wydajności z regulatorem typu „load sensing” (LS), charakteryzująca się kompaktową budową, ciśnieniem roboczym 350 bar, ciśnieniem maksymalnym 400 bar i możliwością montowania na przystawce odbioru mocy oraz silniki wielotłokowo-promieniowe typu MCR 5 D380, bezpośrednio przenoszące napęd na koła...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy