Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

2 listopada 2017

Poprawione chłodzenie i lepsza opłacalność dzięki śrubom kulowym NSK

0 84
Rozwiązywanie realnych problemów w branży obrabiarek jest jednym z głównych celów oferty NSK.

Na wystawie EMO 2017 w Hanowerze spółka prezentowała śruby kulowe z chłodzonymi nakrętkami, które są szczególnie przydatne w zastosowaniach szybkobieżnych napędów liniowych, ponieważ rozpraszają powstające w nieunikniony sposób ciepło. W rezultacie śruby kulowe oferują poprawioną wydajność chłodzenia i lepszą opłacalność w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, takich jak wrzeciona z wydrążonym wałem.

Szybkobieżne śruby kulowe NSK z chłodzonymi nakrętkami stanowią istotny element powodzenia procesów obróbki, w których wymagana jest wysoka precyzja wymiarowa oraz minimalne zmiany wymiarów związane z wahaniami temperatury. Konstrukcja śrub spełnia stale wzrastające wymogi firm produkcyjnych w zakresie precyzji, w szczególności dla takich obrabianych komponentów jak części silników lotniczych czy formy do produkcji telefonów komórkowych z ekstremalnie cienkimi ściankami.

Utrzymanie stałej temperatury w maszynach jest jednym z warunków wstępnych dla zachowania precyzji, ponieważ skoki temperatury mogą prowadzić do wystąpienia zjawiska rozszerzalności temperaturowej i skutkować zmianami wymiarów obrobionego produktu lub innymi formami utraty zamierzonej jakości.

Podczas opracowywania nowych śrub kulowych należało sprostać wielu wyzwaniom. Przykładowo firma NSK z powodzeniem rozwiązała problem kurczenia się materiału na skutek chłodzenia, co wpływało negatywnie na napięcie wstępne nakrętki. Po realizacji kompleksowego programu testów, firma NSK opracowała syste...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy