Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

10 czerwca 2014

Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych

0 189
W Słupskim Inkubatorze Technologicznym otwarta została Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych. Powstała ona przy wsparciu funduszy unijnych.
Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych (ARiSW) zlokalizowana jest w jednej z hal produkcyjnych o powierzchni  230m2, w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.
 
W skład pracowni wchodzi: stanowisko z robotem typu DELTA, stanowisko z dwoma robotami typu SCARA z jednym w pozycji podwieszonej, mobilne stanowisko z robotem typu SCARA, Stanowisko zaawansowanego i bardzo wydajnego systemu wizyjnego, Mobilne stanowisko z systemem i czujnikiem wizyjnym, Mobilne stanowisko Skanera 3D oraz dodatkowy osprzęt i narzędzia m.in. wózek widłowy, instalacja sprężonego powietrza, dedykowane oprogramowanie CAD oraz typu RMS (Resource Management System), niezbędne narzędzia i meble techniczne.
 
Usługi jakie pracownia świadczy to m.in.: wypożyczanie zrobotyzowanych stanowisk wraz z dostosowaniem i integracją ich do rozwiązań jakie dana firma wymaga, doradztwo przy wyborze jak najlepszych rozwiązań do potrzeb danego przedsiębiorcy, prowadzenie szkoleń na najwyższej jakość sprzętu, projektowanie systemów zrobotyzowanych, skanowanie i analizowanie wyrobów za pomocą skanera 3D i specjalistycznego oprogramowania, skanowanie możę się odbywać w pracowni jak i w siedzibie zamawiającego usługę.
 
Wyposażenie Pracowni:
 
1.       Stanowisko z robotem typu DELTA
 
Stanowisko wyposażone w robota typu DELTA podwieszonego w górnej części konstrukcji stanowiska. Na wysokości roboczej pracy chwytaka robota DELTA znajdować się będą dwa transportery taśmowe, które poruszać się będą niezależnie z różnymi prędkościami. Zaprogramowana aplikacja/oprogramowanie stanowiska służyć będzie do symulacji produkcji -> polegającej na przenoszeniu pojedynczych detali z jednego z dwóch zainstalowanych transporterów taśmowych i układania (paletyzacji) na drugim transporterze taśmowym znajdującym się wewnątrz stanowiska. Stanowisko wyposażone w system wizyjny rozpoznający kontury, kolory detali oraz ich położenie we współrzędnych XY oraz R. Dodatkowo stanowisko wyposażone  w system trackingu umożliwiający kontrolę prędkości poszczególnych transporterów taśmowych oraz synchronizację ich z system...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy