Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

14 marca 2016

Program Wartości Dodanej AIP+ firmy NSK

0 78
Wzbogacony o usługi monitorowania stanu maszyn (CMS)

Usługi monitorowania stanu maszyn (Condition Monitoring Services) to sprawdzona technika okresowej analizy, która zapewnia integrację maszyn z programem konserwacyjnym zorientowanym na niezawodność. Pozwala to na ustalenie historii trendu stanu maszyn, co zapewnia precyzyjną ocenę wymagań konserwacyjnych wyposażenia, umożliwiając uzyskiwanie oszczędności związanych nie tylko z ograniczaniem zbędnych czynności konserwacyjnych, ale także z optymalizacją planowania zakupu części zamiennych i zapewniania zasobów.

Aby pomóc klientom w korzystaniu z zalet tej techniki, NSK wprowadziła portfolio usług monitorowania stanu maszyn (CMS), stanowiące część nowego Programu Wartości Dodanej AIP+. Spójna aplikacja CMS obejmuje: wstępną ocenę przydatności rozwiązania CMS oraz określenie sposobu monitorowania, zbieranie danych z wykorzystaniem wyposażenia NSK mierzącego wibracje, temperaturę i prędkość, analizę danych pozwalającą określić stan maszyny oraz pełny raport obejmujący rekomendowane działania.

Wszelkie niepożądane siły generowane np. przez niewspółosiowość czy niewyważenie komponentów można łatwo zidentyfikować, korzystając z wyposażenia NSK monitorującego stan maszyn, które może np. mierzyć wibracje w trzech osiach jednocześnie. Wyposażenie to jest także w stanie ujawnić wszystkie problemy związane z brakiem smarowania lub możliwością wystąpienia przedwczesnych usterek.

Błędy związane z niewspółosiowością i niewyważeniem mają negatywny wpływ na wydajność i żywotność maszyn w związku z generowaniem niepożądanych sił. Niemniej jednak eksperci NSK, korzystając z osprzętu monitorującego, są w stanie przeprowadzić pełną dynamiczną korektę wyważenia. To trójstopniowy proces zwykle wymagający dopasowania i rozmieszczenia obciążeń na wirniku maszyny oraz ponownego oszacowania niewyważonej wielkości. Operacja ta jest szczególnie przydatna w aplikacjach pomp i wentylatorów, gdzie występują znaczne masy rotujące.

Dalsza analiza może zidentyfikować podstawową przyczynę problemu, taką jak pęknięcie w wewnętrznym pierścieniu lub niepożądane obciążenie, co...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy