Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

4 kwietnia 2017

Prosta, niezawodna integracja danych procesowych z chmurą obliczeniową IoT

0 160
Firma Softing Industrial poinformowała, że jej bramka dostępowa echocollect wspiera obecnie protokół MQTT.

Firma Softing Industrial poinformowała, że jej bramka dostępowa echocollect wspiera obecnie protokół MQTT, czyniąc prostszą i bardziej niezawodną integrację danych procesowych z systemu i maszyn przemysłowych w chmurze obliczeniowej. Odwiedź Softing Industrial (hala 8, stoisko E20) na targach Hannover Messe odbywających się w dniach od 24 do 28 kwietnia 2017.

Oprócz OPC UA i innych protokołów kontrolnych, nowa wersja 7.10 oprogramowania firmware dla bramki dostępowej echocollect oferuje funkcjonalność publikowania danych z protokołu MQTT (Message Queue Telemetry Transport).

- MQTT stał się jednym z najważniejszych standardowych protokołów IoT i jest już natywnie wspierany przez wielu dostawców usług w chmurze obliczeniowej, takich jak Amazon Web Services, IBM Bluemix i Microsoft Azure. My również wspieramy ten trend tworząc połączenie pomiędzy automatyką i światem IT: MQTT czyni integrację danych z echocollect do aplikacji IoT i Industry 4.0 opartych na chmurze obliczeniowej prostszą i bardziej niezawodną - powiedział Sebastian Schenk, menadżer produktu z Softing Industrial.

...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy