Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

3 lipca 2020

Relokacja i rozwój produkcji substancji API na terenie Europy

0 186
Francuska grupa przemysłowa De Dietrich Process Systems, światowy lider w zakresie dostarczania sprzętu, kompletnych systemów oraz rozwiązań procesowych dla przemysłu farmaceutycznego, chemicznego i branży chemikaliów wysokowartościowych, przygotowuje swoje osiem europejskich zakładów na wyzwania związane z relokacją instalacji produkcyjnych i zwiększaniem produkcji aktywnych składników farmaceutycznych w Europie.

Od kilku lat Europa cierpi z powodu niedoboru lekarstw i szczepionek mających kluczowe znaczenie dla dobrostanu i bezpieczeństwa obywateli. Sytuacja ta jest częściowo związana z lokalizacja centrów produkcyjnych poza kontynentem europejskim. Kryzys spowodowany przez obecnie trwającą pandemię Covid-19 wyostrzył problem, pokazując wyraźnie, jak bardzo Europa jest zależna od Azji w zakresie produkcji aktywnych substancji farmaceutycznych API (Active Pharmaceutical Ingredients) oraz aktywnych substancji farmaceutycznych o bardzo silnym działaniu HPAPI (Highly Potent Active Pharmaceutical Ingredients). W tym kontekście firma De Dietrich Process Systems podkreśla swoją zdolność i możliwości wsparcia dla branż, które chcą przenieść lub rozwinąć produkcję aktywnych składników farmaceutycznych.

Od urządzeń technologicznych po projektowanie linii produkcyjnych

Przeniesienie jednostki produkcyjnej często zmienia zarówno układ organizacyjny warsztatów i pracowni, jak i ogólną organizację firmy. Niezależnie od tego, czy chodzi o instalację nowego laboratorium, zakładu pilotażowego,...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy