Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

10 stycznia 2013

Rewelacyjne wyniki LOTOS OIL

0 179
To był rekordowy rok dla eksportu i grupy LOTOS OIL SA. Do odbiorców w 50 krajach trafiło ponad 19 tysięcy ton wyrobów gotowych. To 12 % więcej niż w rekordowym do tej pory 2011 roku. W ciągu ostatnich dwóch lat eksport zwiększył sprzedaż o 29%. Przybyło także kilkudziesięciu nowych dystrybutorów.

Na rynku ukraińskim odnotowano 19% wzrost sprzedaży, a spółka awansowała do grona 5 największych dostawców środków smarnych. Zupełnie nieoczekiwanie o 14% wzrosła sprzedaż na rynkach afrykańskich i azjatyckich. Między innymi w Nigerii i Maroku. Na zaliczanym do strategicznych, czeskim rynku od ubiegłego roku spółka realizuje między innymi dostawy dla kopalń z koncernu OKD, do Vitkovice Heavy Machinery i należącej do ArcelorMittal huty w Ostravie. Następstwem tej obecności, jest sprzedaż olejów turbinowych Remiz do fińskich Porvoon Energia Oy i Tolkkisten Voimalaitos i estońskiej DAP EESTI ENERGIA OLITOOTSTUS AS - elektrowni, które kupiły produkowane w Czechach turbiny Siemensa.

Bardzo dobrze rozwija się sprzedaż na rynku rosyjskim, chociaż tutaj ciągle istnieją olbrzymie przestrzenie do zagospodarowania. – W Rosji działamy organicznie i od podstaw z dobrymi efektami. Z ciekawą sytuacją mamy też do czynienia w Azerbejdżanie i Gruzji, gdzie w ubiegłym roku rozszerzyliśmy sprzedaż o...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy