Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

8 maja 2015

Roboty nowej generacji w zakładach Volkswagena w Hanowerze

0 84
Precyzyjne, elastyczne, a nawet uczące się przez dotyk – pracownikom zakładów marki Volkswagen Samochody Użytkowe oddano do trzytygodniowych testów zupełnie nową generację robotów.

Roboty będą podstawą nowych procesów produkcyjnych dostosowanych do potrzeb przyszłości. Czynności wykonywane przez pracowników staną się bardziej ergonomiczne. Członek zarządu ds. produkcji dr Josef Baumert oraz zastępczyni przewodniczącego rady zakładowej Bertina Murkovic zaprezentowali mistrzom i przedstawicielom zespołów pracowniczych robota wykonanego z lekkich materiałów. Pracownicy mogą zapoznać się z nową technologią podczas specjalnych warsztatów.

Wydarzenie to otwiera nową erę w wykorzystaniu robotów do produkcji przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe. Robot operujący z dużą precyzją zastąpi w przyszłości pracowników w jeszcze większej liczbie monotonnych oraz wymagających wysiłku zadań montażowych.

Josef Baumert stwierdził: „Już od lat roboty wykonują ciężkie prace przy montażu karoserii oraz w lakierni, teraz na jeszcze szerszą skalę znajdą zastosowanie na naszych liniach montażowych....

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy