Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

22 grudnia 2020

Rozwiązania w zakresie krytycznej dystrybucji szczepionek

0 173
W oparciu o obecne prognozy, w 2020 roku na całym świecie rozprowadzonych zostanie do 50 mln dawek szczepionek, a do końca 2021 roku - do 1,3 mld. Niektóre aktualnie opracowywane szczepionki na COVID-19 muszą zachować stałą, bardzo niską temperaturę -70°C ±10°C podczas magazynowania i transportu, aby utrzymać ich stabilność i trwałość. Stanowi to wyzwanie logistyczne w globalnej dystrybucji szczepionek.

Cold Jet, światowy lider w zakresie produkcji urządzeń do wytwarzania suchego lodu oraz do czyszczenia suchym lodem, wspiera przemysł i organizacje rządowe w bezpiecznej dystrybucji miliardów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 na całym świecie.

Przedstawiciele sektora farmaceutycznego, dostawcy usług logistycznych, a także agencje rządowe muszą  zaplanować łańcuch chłodniczy o ultra niskiej temperaturze, aby utrzymać szczepionki poniżej zera. Obecnie istniejąca infrastruktura transportu chłodniczego i łańcucha dostaw nie jest przygotowana do obsługi tego typu przesyłek. Suchy lód, wykonany z przetworzonego CO2, będzie miał zasadnicze znaczenie dla bezpiecznej dystrybucji każdej dawki szczepionki. Sublimuje on bez tworzenia odpadów i pozostałości, dzięki czemu jest idealnym medium chłodniczym do ich transportu.

- Dozowanie suchego lodu bezpośrednio do termicznych opakowań z kontrolowaną temperaturą jest jedynym sposobem na utrzymanie wymaganego poziomu temperatury ...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy