Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

5 października 2020

Rozwiązanie do dezynfekcji – roboty mobilne wyposażone w lampy UV

0 140
Firma OMRON wraz z partnerami dostarcza nowe rozwiązanie do dezynfekcji – roboty mobilne wyposażone w lampy UV. Coraz więcej szpitali, instytucji i firm decyduje się na rozwiązania automatyzacyjne w celu dezynfekcji pomieszczeń i przestrzeni publicznych.

Potrzeba wprowadzenia dodatkowych procedur higienicznych w następstwie obecnej pandemii wirusa COVID-19 spowodowała pojawienie się nowych obszarów zastosowania innowacyjnych robotów do dezynfekcji różnych przestrzeni. W związku z tym analitycy z firmy ABI Research przewidują, że do 2021 r. rynek robotyki mobilnej osiągnie wartość 23 mld USD. Ekspert w dziedzinie automatyzacji OMRON i jego partnerzy na całym świecie połączyli siły, aby zautomatyzować procesy dezynfekcji.

Surowe przepisy dotyczące higieny i bezpieczeństwa związane z pandemią wymagają od szpitali i instytucji publicznych znalezienia nowych rozwiązań i technologii. Roboty mobilne wyposażone w przystawki emitujące promieniowanie ultrafioletowe (UV) doskonale nadają się do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych, centrów handlowych i innych miejsc publicznych. Automatyzacja dezynfekcji za pomocą promieniowania UV poprawia warunki higieny i bezpieczeństwa, przyczyniając się do walki z wirusem COVID-19. Roboty mobilne idealnie nadają się do stosowania z lampami UV, które nie są bezpieczne w obsłudze dla ludzi.

Przystawki z lampami UV do robotów mobilnych OMRON LD

Światło ultrafioletowe skutecznie zabija bakterie, drobnoustroje i wirusy, zwłaszcza na powierzchniach i...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy