Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

14 marca 2017

Scania inwestuje w fabrykę inteligentnych rozwiązań dla przemysłu

0 71
Scania Growth Capital, niedawno utworzony korporacyjny fundusz inwestycyjny, zaangażował środki finansowe w przedsiębiorstwo Enersize OY.

Firma dostarcza oprogramowanie optymalizujące zużycie energii w przemysłowych instalacjach sprężonego powietrza. To pierwsza inwestycja w ramach funduszu Scania.

- Dostrzegamy olbrzymi potencjał w Enersize OY i jej zdolności do rozwoju na światowym rynku rozwiązań dla wydajnej energetycznie produkcji przemysłowej. Inwestycja wspiera wzrost Scania i przybliża nas do objęcia pozycji lidera w dostarczaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych. Rozwiązania Enersize OY mogą przyczynić się do znacznej redukcji zużycia energii w zakładach przemysłowych oraz serwisach Scania - komentuje Daniel Wahlenberg, wiceprezes i dyrektor Corporate Management and Venture Business, Scania.
Model biznesowy


Oprogramowanie Enersize OY pozwala ograniczyć zużycie energii w przemysłowych instalacjach sprężonego powietrza aż do 30 proc. Instalacje tego typu odpowiadają za 5 proc. konsumpcji energii elektrycznej na świecie i są wykorzystywane przez 90 proc. fabryk.

Użytkownicy nie płacą za rozwiązanie dostarczone przez Enersize lecz dzielą się częścią uzyskanych dzięki niemu oszczędności. Z oprogramowania firmy korzystają już znany producent płaskich ekranów, wytwórcy pojazdów i huty stali. Główna siedziba Enersize OY znajduje się w Helsinkach w Finlandii, a biuro badawczo-rozwojowe w Lund w Szwecji.

- Cieszy nas, że fundusz Scania Growth Capital zdecydował się na inwestycję w Enersize. Scania ma duże doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym i produkcyjnym, dlatego okazane nam zaufanie oraz zainteresowanie naszą ofertą i modelem biznesowym dodało nam skrzydeł. Przedstawiciele przemysłu zasiadający w radzie nadzorczej wzmocnią naszą globalną sieć i wiedzę st...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy