Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

7 czerwca 2019

Śruby kulowe NSK przeznaczone do napędów serwoelektrycznych dużych pras do proszków metali

0 141
Dzięki serii śrub kulowych S-HTF NSK wiodący producent pras, firma Osterwalder AG, mogła po raz pierwszy zastosować w swoich większych maszynach napędy serwoelektryczne zamiast standardowych napędów  hydraulicznych. 

Śruby kulowe NSK przeznaczone do napędów serwoelektrycznych dużych pras do proszków metali

Dzięki serii śrub kulowych S-HTF NSK wiodący producent pras, firma Osterwalder AG, mogła po raz pierwszy zastosować w swoich większych maszynach napędy serwoelektryczne zamiast standardowych napędów  hydraulicznych.  W rezultacie nowe systemy - takie jak Osterwalder OPP 2000, wielopoziomowa  maszyna o sile nacisku 2000 kN -  zużywają ok. 80% energii mniej niż ich hydrauliczne odpowiedniki o równoważnej mocy wyjściowej. Dodatkowo elementy prasowane są produkowane ze znacznie wyższą dokładnością wymiarową, co redukuje  ilość prac wykończeniowych oraz istotnie obniża koszty procesowe i materiałowe.

Koncepcja napędu DDT sprawdziła się w ciągu ostatnich pięciu lat, początkowo w przypadku maszyn o sile nacisku do 160 kN,  a następnie do 640 kN. W rezultacie wyposażenie większych pras w tę technologię stanowiło dla firmy Osterwalder kolejny logiczny krok. Jednak seria HTF firmy NSK i porównywalne śruby kulowe innych producentów osiągnęły w tym miejscu swoje limity pod względem nominalnego okresu eksploatacji.

W ramach stałego programu rozwojowego  firma NSK opracowała w międzyczasie serię śrub kulowych S-HTF, która okazała się niezwykle przydatna dla firmy Osterwalder. Śruby kulowe S-HTF oferują bowiem wyższą obciążalność dynamiczną, zachowując te samy wymiary, co przełożyło się na znaczne wydłużenie okresu eksploatacji.

Tak pożądaną charakterystykę wydajności osiągnięto poprzez zastosowanie zastrzeżonego przez NSK materiału, który nie tylko jest odporny na wysokie obciążenia, ale także - dzięki specjalnej obróbce cieplnej - oferuje...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy