Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Hydraulika i pneumatyka

14 kwietnia 2021

Stacja sprężonego powietrza zapewniająca niezawodność

16

Stacja sprężonego powietrza serii EN zapewnia niezawodność i łatwość serwisowania flocie logistycznej Czerwonego Krzyża działającej w obszarze metropolitalnym Turynu.

ELGi Compressors Europe, spółka zależna ELGi Equipments Limited, jednego z wiodących na świecie producentów sprężarek powietrza, może poszczycić się wsparciem dla Włoskiego Czerwonego Krzyża pilną dostawą instalacji sprężonego powietrza. W korporacyjnym duchu filantropijnej pomocy firma ELGi Europe błyskawicznie i kompleksowo zareagowała na potrzeby węzłów logistycznych tej organizacji w rejonie Turynu, ofiarowując zestaw sprężarek.

- COVID poddaje presji nie tylko naszych ludzi, ale także i sprzęt. Dlatego skontaktowaliśmy się z ELGi oraz innymi firmami, pytając, czy mogliby wesprzeć nas nową sprężarką powietrza, która pomoże nam zwiększyć moc operacyjną centrum logistycznego. Reakcja ELGi była natychmiastowa — odwiedziny w naszym centrum, analiza zapotrzebowania na sprężone powietrze — po czym w ciągu kilku dni otrzymaliśmy nie tylko sprężarkę, ale pełny system, włącznie ze zbiornikiem i osuszaczem - powiedział Michele Belmondo, kierownik ośrodka Czerwonego Krzyża w Bussoleno.

Ośrodek Czerwonego Krzyża Polo Logistica Valle di Susa jest newralgicznym węzłem logistycznym, zapewniającym obszarowi metropolitalnemu Turynu usługi ratunkowe i transportowe, dostawy leków oraz posiłków dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przekazany im system sprężonego powietrza ELGi służy do zasilania narzędzi. Zapewnia też wsparcie serwisowe dla pojazdów Czerwonego Krzyża, które we współpracy z włoskimi służbami służby zdrowia i reagowania kryzysowego dostarczają krytyczne środki medyczne w ramach krajowej walki z pandemią COVID-19.

- Gdy lekarze i pielęgniarki z włoskiej służby zdrowia zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w kryzysie zachorowań COVID-19, nie wahaliśmy się ani chwili. Po wstępnej wizycie zdołaliśmy w ciągu kilku dni przygotować, dostarczyć i zainstalować stację sprężonego powietrza Serii EN. Obejmuje ona zbiornik i chłodniczy osuszacz powietrza z funkcją natychmiastowego rozpoczęcia eksploatacji, zapewniając wysoką niezawodność, łatwość konserwacji i niewielki wpływ na środowisko naturalne. Jej specyfika sprawia, że stanowi idealne rozwiązanie sprężonego powietrza dla ośrodka Czerwonego Krzyża Polo Logistico - powiedział Graziano Dal Tio, dyrektor regionalny filii ELGi na obszar Europy Południowej.

- W ELGi Compressors Europe naszym motto są słowa „Zawsze lepiej”, niezależnie od tego, co robimy — a więc także w budowaniu trwałych partnerskich relacji z naszymi pracownikami, klientami, partnerami handlowymi i społecznościami lokalnymi, w których prowadzimy naszą działalność. Jesteśmy wdzięczni za możliwość wsparcia Włoskiego Czerwonego Krzyża w jego niestrudzonych wysiłkach na rzecz opieki nad mieszkańcami Turynu w tych trudnych czasach - dodał Chris Ringlstetter, prezes ELGi Europe.

Sprężarki śrubowe ELGi Serii EN (2,2 – 45 kW) zostały zaprojektowane tak, aby umieścić wszystkie elementy funkcjonalne urządzenia, w tym moduł sprężarki śrubowej, we wspólnej obudowie. Dzięki niewielkiemu wpływowi na środowisko, wysokiej niezawodności i niskim wymaganiom konserwacyjnym te sprężarki doskonale nadają się do wszystkich zastosowań przemysłowych, w których liczą się wielkość, wydajność i koszty.

źródło: ELGi

Przypisy