Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

1 października 2018

Stutysięczny egzemplarz rozdzielnicy Xiria wolnej od SF6

0 113
Historyczne wydarzenie firmy Eaton.

To historyczne wydarzenie dowodzi, że w związku z dostępnymi aktualnie technologiami, UE planuje w przyszłości zakazać stosowania gazu SF6 (heksafluorku siarki) w rozdzielnicach średniego napięcia.

Firma Eaton ogłasza produkcję stutysięcznego panelu, wolnej od gazu SF6, rozdzielnicy Xiria. Jest to przełomowe wydarzenie dla wiodących na rynku rozdzielnic średniego napięcia, z których korzystają obecnie klienci w ponad 30 krajach. 

Eaton jest wiodącą firmą w zakresie zarządzania energią i od wielu lat dostarcza rozdzielnice średniego napięcia, które są w 100% wolne od gazu SF6. Gaz ten jest dobrym izolatorem, ale jest również najgroźniejszym z gazów powodujących globalne ocieplenie, 26 000 razy bardziej szkodliwym od CO2. Dlatego też jest on zakazany dla większości zastosowań w Europie. Firma Eaton projektuje komory próżniowe i stosuje izolację stałą, aby zapewnić bezpieczny, niezawodny i zrównoważony produkt. Ponieważ Komisja Europejska prowadzi obecnie ekspertyzy dotyczące zasadności stosowania gazu SF6, które mogą doprowadzić do podjęcia decyzji o całkowitym zakazie jego stosowania w rozdzielnicach SN od 2020 roku, producenci z branży elektrycznej opracowują ekologiczne alternatywy dla gazu SF6. 

Rozdzielnice Xiria firmy Eaton są wykorzystywane do sterowania i ochrony urządzeń elektrycznych, którymi zarządzają przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, właściciele komercyjnych budynków i operatorzy rozproszonych źródeł energii odnawialnej, takich jak farmy fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe. Największymi zaletami rozdzielnicy Xiria są małe gabaryty oraz ograniczona ilość czynności konserwacyjnych, co przekłada się na niskie ko...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy