SUPERSZYBKA SIEĆ 4G

Aktualności
Nowa generacja komunikacji bezprzewodowej. Autor: Eric Lee, Technical Marketing Manager w RS Components. Choć dopiero przyzwyczajamy się do komunikacji bezprzewodowej 3G i jej zalet, dostępna jest już – zależnie od miejsca zamieszkania, pracy oraz zasobności portfela - superszybka sieć 4G. Choć wielu użytkowników korzysta już z sieci poprzez laptopy z dostępem do 3,5G HSPA (High-Speed Packet Access) lub poprzez kartę USB, to ‘czwarta generacja’ bezprzewodowych sieci będzie mogła już niedługo zaoferować znacznie większą prędkość niż domowa sieć szerokopasmowa. Nie bez znaczenia jest fakt, iż sieć ta mogłaby dotrzeć do tych części świata, w których nie ma jeszcze tradycyjnych, przewodowych sieci szerokopasmowych.

Nowa generacja komunikacji bezprzewodowej

REKLAMA

​​

Autor: Eric Lee, Technical Marketing Manager w RS Components

Choć dopiero przyzwyczajamy się do komunikacji bezprzewodowej 3G i jej zalet, dostępna jest już – zależnie od miejsca zamieszkania, pracy oraz zasobności portfela - superszybka sieć 4G. Choć wielu użytkowników korzysta już z sieci poprzez laptopy z dostępem do 3,5G HSPA (High-Speed Packet Access) lub poprzez kartę USB, to ‘czwarta generacja’ bezprzewodowych sieci będzie mogła już niedługo zaoferować znacznie większą prędkość niż domowa sieć szerokopasmowa. Nie bez znaczenia jest fakt, iż sieć ta mogłaby dotrzeć do tych części świata, w których nie ma jeszcze tradycyjnych, przewodowych sieci szerokopasmowych.

Dwa główne standardy

W zakresie technologii 4G istnieją dwa główne, konkurencyjne oraz, zdaniem niektórych, uzupełniające się standardy: LTE (Long-Term Evolution) i WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access).

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny ITU (International Telecommunications Union) pierwotnie zdefiniował 4G jako technologię, która o...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy