Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

17 kwietnia 2020

System rolkowych prowadnic liniowych GN 1490 z możliwością pracy w osi pionowej

0 247
System rolkowych prowadnic liniowych GN 1490 (Rys. 1) to nowość wprowadzona na rynek przez firmę Elesa+Ganter. Nowe prowadnice stanowią rozszerzenie dla oferowanych już wcześniej teleskopowych prowadnic liniowych serii GN 1400 – GN 1460.

System rolkowych prowadnic liniowych GN 1490 (Rys. 1) to nowość wprowadzona na rynek przez firmę Elesa+Ganter. Nowe prowadnice stanowią rozszerzenie dla oferowanych już wcześniej teleskopowych prowadnic liniowych serii GN 1400 – GN 1460. Podstawową właściwością nowego rozwiązania jest możliwość pracy prowadnic w osi pionowej. W odróżnieniu od standardowych prowadnic, w swojej konstrukcji nie zawierają one koszyka z kulkami lecz wózek rolkowy. Prosta konstrukcja oraz różnorodność wykonania powoduje, że systemy świetnie sprawdzą się w miejscach gdzie wykonywane są proste ruchy liniowe na przykład: w automatyce, w pojazdach lub w maszynach produkcyjnych.

Rys. 1 Rolkowa prowadnica liniowa serii GN 1490

Kompletny system prowadnicy liniowej serii GN 1490 składa się z szyny prowadzącej, jednego lub dwóch wózków i wybranej liczby ograniczników (Rys. 2). Szyna prowadząca dostępna jest w dwóch wysokościach h1 = 29 mm i h1 = 37 mm oraz w dwóch wersjach materiałowych: stal ocynkowana ZB, pasywacja niebieska oraz stal nierdzewna 1.4016 NI, bez powłoki.

Obudowa wózka i ogranicznik końcowy wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304, rolka wózka ze stali nierdzewnej 1.4125 ułożyskowana jest łożyskiem kulkowym 2RS. Całość przesmarowana jest smarem do łożysk tocznych, zgodnym z normą F...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy