Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

18 grudnia 2015

Systemy oznaczania łożysk

0 147
Zwięzła broszura NSK wyjaśnia dodatkowe oznaczenia łożysk i pomaga w doborze łożysk i zamawianiu części zamiennych.

Mały oksfordzki słownik języka angielskiego definiuje oznaczenie jako „oficjalny tytuł lub opis”. Nawet łożyska mają swoje własne oznaczenia. Kod taki jest albo wytłaczany, albo wycinany laserem na elemencie i dostarcza szczegółowych informacji o typie łożyska, rozmiarze otworu i wszelkich specjalnych cechach budowy – pod warunkiem, że wie się, jak go rozszyfrować.

NSK opublikowała właśnie podręczną, małoformatową broszurę dekodującą najpowszechniejsze uzupełniające oznaczenia używane dla łożysk NSK i RHP. Ta 48-stronicowa publikacja rozpoczyna się od opisu sposobu sporządzania kodów zamówień dla łożysk, a następnie wyjaśnia znormalizowane oznaczenia podstawowe. W kolejnych sekcjach przechodzi do własnego systemu przedrostków i przyrostków stosowanego w firmie. Broszura kończy się tabelą porównującą oznaczenia uzupełniające NSK i RHP z oznaczeniami stosowanymi przez innych producentów łożysk.

Broszura umożliwia użytkownikom łożysk identyfikację budowy i specyfikacji łożyska w oparciu o kod zamówienia wydrukowany na opakowaniu oraz samym elemencie. Oznaczenia zawierają informacje takie, jak typ uszczelki, luz wewnętrzny łożysk...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy