Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

16 lutego 2018

Towarzystwo DNV GL certyfikuje materiał łożyskowy Super-TF

0 142
Materiał łożyskowy Super-TF opracowany przez NSK.

Międzynarodowe akredytowane towarzystwo klasyfikujące i rejestrujące DNV GL potwierdziło, że łożyska wałeczkowe i kulkowe wykonane z materiału Super TF NSK, mające bezpośrednie znaczenie dla niezawodności systemów stosowanych w energetyce wiatrowej, charakteryzują się znacząco wyższymi wartościami obciążalności dynamicznej. Dzięki temu okres eksploatacji łożysk SuperTF w aplikacjach turbin wiatrowych został podwojony.

Łożyska toczne w systemach energetyki wiatrowej muszą charakteryzować się bardzo długim okresem eksploatacji w ciężkich warunkach pracy. Aby sprostać temu wyzwaniu, firma NSK zdecydowała się opracować wyjątkowo wytrzymałą stal łożyskową Super Tough (Super -TF), zastrzeżony materiał do użytku w aplikacjach charakteryzujących się występowaniem bardzo wysokich obciążeń.

Szukając możliwości uzyskania niezależnego certyfikatu dla nowego materiału, NSK zwróciła się do uznanego instytutu badawczego DNV GL w celu weryfikacji łożysk tocznych wykonanych ze stali Super TF z normą ISO 281:2001 (Łożyska toczne - wartości obciążeń dynamicznych i trwałość nominalna). Weryfikacja potwierdziła opublikowaną przez firmę NSK specyfikację materiału, a oświadczenie o zgodności datowane na 15.11.2107 poświadcza, że w przypadku wykorzystania stali Super TF można zwiększyć bazową wartość obciążalności dynamicznej o 23% dla łożysk wałeczkowych i 26% dla łożysk kulkowych. Wartości te odpowiadają podwojeni...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy