Dołącz do czytelników
Brak wyników

Komentarze ekspertów

26 lutego 2021

W jaki sposób wykorzystać outsourcing pracowników podczas pandemii?

0 194

Cała zmiana na kwarantannie? Postaw na outsourcing pracowników!

Epidemia koronawirusa przysporzyła niemałych kłopotów właścicielom dużych firm produkcyjnych, które borykają się teraz ze znacznymi lukami kadrowymi. Zdarzają się sytuacje, w których wszyscy zatrudnieni pracujący na jednej zmianie zmuszeni są przebyć dwutygodniową kwarantannę. W jaki sposób zapewnić ciągłość funkcjonowania przedsiębiorstwa bez uszczerbku na jakości dostarczanych usług i obsługi klienta? Rozwiązaniem może być zatrudnienie pracowników zewnętrznych.

Outsourcing pracowniczy sprawdza się w nieoczekiwanych sytuacjach, kiedy bardzo szybko trzeba reagować na problemy kadrowe w przedsiębiorstwie. W obecnym czasie, kiedy z powodu stwierdzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 z dnia na dzień pracownicy są kierowani grupowo na zwolnienia lekarskie, kluczowe jest elastyczne działanie i szybkość w podejmowaniu decyzji. Jest to ważne szczególnie dla tych organizacji, które nie posiadają zaplecza pracowniczego, nie mogą więc szybko zorganizować zastępstw. Obserwowany obecnie ruch na rynku pracy tym bardziej powinien skłonić przedsiębiorców do rozważenia możliwości skorzystania ze wsparcia firm, które specjalizują się w udostępnianiu pracowników zewnętrznych.

1. Pomyśl o obcokrajowcach

Firmy coraz częściej angażują pracowników z państw ościennych. Sytuacja ta nie powinna dziwić. W dobie braku osób chętnych do pracy na produkcji angażowanie obcokrajowców stało się coraz popularniejsze. Dla przykładu – w firmie SQD Alliance zadbano o to, aby bariery językowe czy różnice kulturowe nie stanowiły problemów dla żadnej ze stron. Osoby zarządzające zdają sobie sprawę, że na aspekty związane z kulturą pracy można wpłynąć poprzez odpowiednią organizację, zadbanie o wdrożenie pracowników oraz dopasowanie kompetencji do pot...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy