Walcownia blach stalowych. Oszczędności rzędu 46 000 euro. Jak to zrobili?

Aktualności
Hutnictwo żelaza i stali należy do najbardziej wymagających środowisk produkcyjnych, w których funkcjonują układy przeniesienia napędu. Łożyska stosowane w walcarkach muszą radzić sobie z wieloma ekstremalnymi warunkami pracy.

Zmagając się z wysokimi kosztami obsługi łożysk w walcarkach, główny producent stali uzyskał znaczne oszczędności po wdrożeniu specjalistycznych produktów NSK. Przed ich zastosowaniem konieczna była realizacja codziennych czynności konserwacyjnych dla otwartych łożysk walcarek w celu zapewnienia właściwego smarowania. Przeprowadzona przez NSK analiza pomogła sformułować propozycję rozwiązania i, w konsekwencji, doprowadziła do instalacji zaawansowanych łożysk Sealed-Clean, które zostały specjalnie zaprojektowane do użytkowania w silnie zanieczyszczonych środowiskach produkcyjnych, oferując do 2,7 razy dłuższy okres użytkowania w porównaniu ze standardowymi łożyskami czopów wałów walcarek.

REKLAMA

​​

Hutnictwo żelaza i stali należy do najbardziej wymagających środowisk produkcyjnych, w których funkcjonują układy przeniesienia napędu. Łożyska stosowane w walcarkach muszą radzić sobie z wieloma ekstremalnymi warunkami...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy