Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

21 marca 2022

Większa wydajność napędów do automatyzacji magazynów

0 189

E-commerce kwitnie, a elastyczne, wydajne i inteligentne systemy do automatyzacji magazynu są teraz bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek. NORD DRIVESYSTEMS doskonale zna wymagania branży i oferuje różnorodne rozwiązania napędowe dla logistyki magazynowej.

Nowy falownik NORDAC ON został opracowany z myślą o wymaganiach technologii przenośników poziomych w magazynowaniu, a wariant NORDAC ON+ do współpracy z nowym silnikiem synchronicznym IE5+. Produkt charakteryzuje się zintegrowanym interfejsem Ethernet, łatwością konserwacji dzięki pełnej podłączalności i wyjątkowo kompaktową konstrukcją – zapewniając ekonomiczne i inteligentne rozwiązanie typu plug-and-play dla środowisk IIoT. Ten kompaktowy i inteligentny falownik można zamontować bezpośrednio na motoreduktorze. Obejmuje niższe zakresy mocy do 2,2 kW i posiada funkcję oszczędzania energii w zakresie częściowego obciążenia.

W intralogistyce doskonale sprawdza się również seria przetwornic NORDAC FLEX SK 205E. Zdecentralizowany falownik oferuje moc do 22 kW i umożliwia potencjalne oszczędności energii, zwłaszcza podczas pracy przy częściowym obciążeniu. Urządzenie może być używane do sterowania standardowymi silnikami asynchronicznymi, wysokosprawnymi silnikami synchronicznymi i silnikami z hamulcem. Można je zainstalować w pobliżu napędu w terenie lub bezpośrednio na silniku. Przyłącza kabli zasilających i danych są dostępne w wersji wtykowej. Informacja zwrotna z enkodera może być uwzględniona, na przykład, dla systemów transportowych ze sterowaniem położeniem.

Przypisy