Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

11 września 2020

Wielton utrzymuje ciągłość produkcji podczas pandemii

0 144
Wielton, czołowy europejski producent przyczep, naczep i zabudów samochodowych oraz jeden z największych pracodawców w regionie łódzkim, odnotowuje obecnie dalszy spadek liczby pracowników chorych na COVID-19.

Dotychczas zakłady Wieltonu w Wieluniu, dzięki wdrożonym procedurom oraz współpracy z władzami samorządowymi i służbami sanitarno-epidemiologicznymi, utrzymały stabilną działalność nawet w szczycie zachorowań w powiecie wieluńskim.

Wielton wprowadzając rygorystyczne procedury bezpieczeństwa oraz ścisłą współpracę z organami samorządowymi i instytucjami sanitarno-epidemiologicznymi, skutecznie ograniczył rozprzestrzenianie się koronawirusa w swoich zakładach w Wieluniu. Jak podaje spółka obecnie z ponad 1700 wszystkich pracowników zakładów Wielton w Wieluniu, 7 osób ma aktywne zakażenie wirusem koronawirusem. Stanowi to 0,41% ogólnej liczby zatrudnionych w wieluńskich zakładach. Z kolei na kwarantannie przebywa aktualnie 11 pracowników zakładów Wieltonu. Pozytywnym trendem jest stale rosnąca liczba ozdrowieńców, która łącznie od początku pandemii wynosi już 139 osób.

- Sytuacja wydaje się stabilizować. Niemal codziennie mamy pozytywne informacje o kolejnych ozdrowieńcach wśród naszej załogi. Nie możemy jednak tracić czujności. Musimy pamiętać o przestrzeganiu procedur i stale monitorować sytuację - powiedział Piotr Kuś, dyrektor zarządzający Wielton, wiceprezes zarządu Wielton S.A.

W d...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy