Dołącz do czytelników
Brak wyników

Komentarze ekspertów

19 listopada 2015

Wywiad z Michaelem Preinerstorferem, dyrektorem zarządzającym NSK EIBU

0 146
NSK Europe przechodzi restrukturyzację, skupiając większą uwagę na niszach rynkowych Michael Preinerstorfer, dyrektor zarządzający europejskiej jednostki biznesowej NSK EIBU, który jest także wykwalifikowanym inżynierem nakreśla plany zdobycia przez firmę NSK pozycji lidera rynku europejskiego w 15-20 niszach rynkowych. W wywiadzie szczerze podkreśla jakie zmiany czekają klientów, pracowników i produkty.

Proszę opisać jak obecnie kształtuje się struktura organizacyjna firmy?

Struktura naszej firmy ma na celu służyć potrzebom klientów z około 50 krajów w trzech kluczowych segmentach: branżowym/OEM, rynku wtórnego i branży elektrycznej. W obszarze branżowym/OEM obsługujemy aplikacje takie jak pompy i sprężarki, turbiny wiatrowe, obrabiarki, technologie kolejowe, rolnictwo, kopalnie i przemysł stalowy. Każdy sektor jest koordynowany przez dedykowanego menedżera wyznaczonego na bazie regionalnej.

Dlaczego więc zaistniała potrzeba zmiany struktury?

Aby służyć naszym klientom w bardziej ukierunkowany i indywidualny sposób, chcemy jeszcze bardziej zoptymalizować nasze usługi. Mając to na uwadze, opracowaliśmy nową strategię nazwaną „ select and focus”, która będzie stosowana do zdefiniowania 15-20 nisz rynkowych, takich jak walcownie czy zakłady petrochemiczne, w przypadku których będziemy w stanie zapewnić specjalną wartość dodaną dla klientów dzięki naszemu doświadczeniu i know-how. To pozwoli nam szybciej tworzyć więcej indywidualnie dopasowanych do klienta rozwiązań z wykorzystaniem naszych standardowych produktów i jednocześnie oferować możliwość rozwoju specyficznych strategii produktowych dla każdej niszy.

Czy istniejąca struktura organizacji krajowych ulegnie zmianie?

Tak, zostanie zastąpiona przez nowe struktury organizacyjne dla trzech regionów: Europy Centralnej, Europy Zachodniej i rynków wschodzących. W przyszłości każdy region będzie oddzielnie obsługiwał klientów końcowych i dilerów. Jestem przekonany, że rynki wschodzące, obejmujące Europę Wschodnią, Rosję, Turcję, Azję Południową i Afrykę, posiadają szczególny potencjał i już obecnie cieszymy się tam dobrą pozycją rynkową .

Co zmieni się w odniesieniu do rynku wtórnego?

Rynek wtórny będzie podzielony na dwie części: przemysłową i motoryzacyjną. Zostanie wzmocnione zarządzanie kluczowymi klientami dla przemysłowego rynku wtórnego oraz zostaną rozbudowane zespoły dla sektora MRO (konserwacja, naprawy, przeglądy) i programu wartości dodanej AIP NSK. Jeśli chodzi o rynek samochodowy zamierzamy wygenerować znaczący wzrost sprzedaży w najbliższych kilku latach dzięki wprowadzeniu nowej koncepcji marketingowej.

NSK Europe rozszerza program AIP o akcesoria dla rynku wtórnego. Czy są one już dostępne?

Mamy już 15 przeszkolonych ekspertów od monitorowania warunków operacyjnych na przemysłowym rynku wtórnym, którzy są w stanie wspierać klientów w przypadku problemów. Przed końcem będziemy oferować narzędzia do mocowania i usuwania łożysk wraz z laserowym przyrządem do ustawiania zbieżności wałów i kół pasowych.

Jak nowa struktura organizacyjna wpłynie na program AIP?

Program wartości dodanej AIP to uznane i sprawdzone narzędzi...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy