Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

6 lutego 2020

Zakład przeróbki drewna korzysta z łożysk NSK odpornych na obciążenia udarowe i wibracje

0 162
Gdy producent płyt MDF zastosował specjalne łożyska baryłkowe NSK w walcu roboczym swojej szlifierki, wydłużył w ten sposób okres eksploatacji łożysk z ok. 2-3 miesięcy do ponad roku, co wyeliminowało koszty roczne w wysokości 13 400 € związane z przestojami i zużyciem łożysk.

Obciążenia udarowe i wibracje to powszechne problemy występujące w maszynach do obróbki drewna, które wpływają na ogólną wydajność łożysk.

Doświadczając przedwczesnych uszkodzeń łożysk co 2-3 miesiące, producent płyt MDF postanowił skorzystać z wiedzy ekspertów NSK i zalet Programu Wartości Dodanej AIP. Zakład jako cel wyznaczył osiągnięcie co najmniej rocznego okresu eksploatacji łożysk, co pozwoliłoby realizować tylko zaplanowane przestoje i prace konserwacyjne.
Inżynierowie NSK przeprowadzili pełny przegląd zastosowania, skrupulatnie badając konstrukcję szlifierki i warunki jej pracy.

W rezultacie obserwacji, które jako przyczyny uszkodzeń łożysk zidentyfikowały wstrząsy i wibracje, firma NSK zarekomendowała instalację specjalnej serii łożysk baryłkowyc...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy