Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

14 stycznia 2016

Zamet Industry nie tylko dostarczy, ale także zmontuje konstrukcję stalową bloku 910MW w Elektrowni Jaworzno III

0 168
Umowa na wykonanie, dostawę i montaż konstrukcji do elektrowni w Jaworznie wpisuje się w konsekwentną strategię umacniania pozycji Zamet Industry na rynku energetyki i infrastruktury.

Wczoraj, notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, polska spółka Zamet Industry S.A., zawarła aneks do podpisanej 23 września 2015 roku umowy z E003B7 Sp. z o.o. (spółką zależną Rafako S.A.) rozszerzający zakres dotychczasowej współpracy. Pierwotny kontrakt na wykonanie konstrukcji stalowej dla bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III został rozszerzony o montaż dostarczonej konstrukcji oraz dostawę i montaż kanału spalin od wylotu z kotła do wlotu do reaktora SCR. Tym samym wartość umowy zwiększyła się do wysokości 49,8 mln zł netto.

Zgodnie z podpisaną we wrześniu 2015 roku umową, Zamet Industry S.A. wykona i dostarczy nośną konstrukcję stalową kotła wraz z rusztem nośnym na potrzeby inwestycji budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Inwestycja realizowana przez Tauron Wytwarzanie S.A. polega na budowie wysokosprawnej jednostki systemowej, odpowiedzialnej za generację energii elektrycznej, pracującej w podstawie systemu elektroenergetycznego. Zakładana żywotność bloku wyno...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy