Zastosowanie elementów Elesa+Ganter w przyrządach spawalniczych firmy Q4W

Utrzymanie ruchu

W dzisiejszym dynamicznym środowisku przemysłowym, gdzie precyzja i niezawodność odgrywają kluczową rolę w procesie spawania, firma Q4W wyróżnia się jako lider w dziedzinie projektowania i produkcji przyrządów spawalniczych. Kluczowym partnerem w dostarczaniu wysokiej jakości elementów do przyrządów jest Elesa+Ganter Polska.

Firma Q4W specjalizuje się w trzech kluczowych obszarach działalności tj.:

  • kształceniu oraz certyfikacji spawaczy, zapewniając wysoką jakość edukacji i umiejętności, niezbędnych w dzisiejszym dynamicznym środowisku przemysłowym
  • projektowaniem i wykonawstwie  przyrządów spawalniczych, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla profesjonalnych warsztatów spawalniczych
  • spawaniu aluminium i stali nierdzewnej.
     

Dzięki temu firma Q4W stanowi kompleksowe wsparcie dla branży spawalniczej, łącząc w sobie edukację, inżynierię oraz produkcję w celu dostarczenia najwyższej jakości usług i produktów.

Rys.1 Centrum szkolenia spawaczy firmy Q4W
 

Rys 2. Biuro konstrukcyjne firmy Q4W
Główny konstruktor Tomasz Szafran nadzorujący projekt

W przyrządach do spawania ram pojazdów elektrycznych (Rys 3 i 4), konstruktorzy firmy Q4W wykorzystują wysokiej jakości rozwiązania od Elesa+Ganter. Szczególnie istotnymi składnikami są dociski, napinacze oraz zapięcia, które odgrywają kluczową rolę w procesie spawania ram pojazdów. Dzięki integracji elementów Elesa+Ganter, przyrządy spawalnicze Q4W nie tylko zapewniają precyzyjne i stabilne mocowanie, ale również gwarantują niezawodność i trwałość, spełniając najwyższe oczekiwania klienta.

Rys. 3 Przyrząd do spawania ram pojazdów elektrycznych
 

Rys. 4 Przyrząd do spawania ram pojazdów elektrycznych

Aby zagwarantować pewność mocowania detali w przyrządzie, konstruktorzy firmy Q4W zdecydowali się m.in. na dociskacze spawalnicze  GN 810-230, które posiadają aż 2000 N siły przytrzymania. Dzięki tym parametrom dociskacze GN 810-230 idealnie nadają się do opisanego zastosowania.

Dociskacze z serii GN 810 z przylgą pionową lub poziomą

W przyrządach, które wykonują obrót zostały zastosowane dociskacze z serii GN 810.3 z dodatkową blokadą, która zapobiega odblokowaniu dociskacza, podczas gdy operator obraca przyrząd.

Dociskacze GN 810.3 z dodatkową blokadą

Ponadto w niektórych miejscach przyrządu, gdzie istniała potrzeba zwiększenia siły przytrzymania, zastosowano napinacz suwakowy GN 842-360-AS, który dysponuje siłą przytrzymania rzędu 5600 N. Wynika to między innymi z faktu, że korpus tego napinacza wykonany jest z kutej stali, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość.

Napinacze suwakowe GN 842 typ ciężki

Oprócz zastosowania docisków spawalniczych, firma Q4W stosuje również inne standardowe elementy Elesa+Ganter, które pozwalają na precyzyjny montaż oraz stabilne mocowanie detalu w przyrządzie m.in.: śruby dociskowe oraz pokrętła.

Ze względu na wymagane wysokie siły docisku, odporność na wysokie temperatury i odpryski, zamiast standardowych śrub dociskowych z poduszką gumową, w projekcie realizowanym przez Q4W zostały zastosowane śruby dociskowe GN 802. Tu zarówno śruba, jak i stopka są wykonane ze stali. Oba elementy są łączone poprzez pierścień zatrzaskowy w stopce. Połączenie to umożliwia również wahliwość stopy, co pozwala na jej dopasowanie do powierzchni dociskanej.

Śruby dociskowe GN 802

 

Ze względu na ryzyko uderzenia ramy przy wyciąganiu jej z przyrządu oraz na występujące odpryski oraz wysoką temperaturę, konstruktorzy Q4W zdecydowali się zastosować żeliwne pokrętło DIN 6336.

Pokrętła DIN 6336

Zastosowanie standardowych elementów firmy Elesa+Ganter pozwoliło stworzyć firmie Q4W najwyższej jakości przyrządy spawalnicze. Dzięki profesjonalnej obsłudze doradców technicznych Elesa+Ganter, konstruktorzy mają pewność, że dobrane przez nich produkty spełnią wymagania projektu.

 

Linki do stron katalogowych opisywanych produktów znajdują się poniżej:


Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 048 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Przypisy