Autor: Elesa + Ganter

      

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zastosowanie elementów Elesa+Ganter w przyrządach spawalniczych firmy Q4W

W dzisiejszym dynamicznym środowisku przemysłowym, gdzie precyzja i niezawodność odgrywają kluczową rolę w procesie spawania, firma Q4W wyróżnia się jako lider w dziedzinie projektowania i produkcji przyrządów spawalniczych. Kluczowym partnerem w dostarczaniu wysokiej jakości elementów do przyrządów jest Elesa+Ganter Polska.

Czytaj więcej

Przyssawki próżniowe i akcesoria

ELESA+GANTER wprowadziła do swojej oferty nową grupę produktową „Przyssawki próżniowe i akcesoria”, w której znajdziemy szeroki wybór elementów techniki próżniowej m.in.: ssawki podciśnieniowe, kompensatory sprężynowe oraz akcesoria. Grupa ta stanowi nowy kierunek w ofercie naszej firmy i otwiera szerokie możliwości wyboru komponentów do automatyzacji i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Czytaj więcej

Nowość! Aluminiowe profile konstrukcyjne z rowkiem teowym wraz z akcesoriami.

Profile aluminiowe konstrukcyjne to najnowsza grupa produktów Elesa+Ganter wprowadzona do oferty sprzedażowej. Jest to niezwykle popularny system elementów do budowania stabilnych i wszechstronnych konstrukcji maszyn i urządzeń. Te wysokiej jakości profile wykonane są z ciągnionego aluminium i oferują wiele zalet, które czynią je niezastąpionymi w różnych zastosowaniach

Czytaj więcej

Elesa+Ganter – standardowe elementy dla branży spożywczej

Branża spożywcza jest niezwykle wymagającą branżą jeśli chodzi o elementy i części maszyn stosowanych przy produkcji spożywczej. Bezpośredni kontakt z żywnością oraz procedury mycia i dezynfekcji, często przy wykorzystaniu dość agresywnych chemikaliówsprawiają, że wszystkie podzespoły mające kontakt z żywnością muszą być wytwarzane z odpowiednich materiałów. Materiały te nie mogą wchodzić w reakcje chemiczne z produktami spożywczymi oraz z środkami używanymi do czyszczenia i dezynfekcji.

Czytaj więcej

Jak zabezpieczyć przed zgubieniem elementy, które nie są zamocowane na stałe w maszynach?

Obecne trendy  w budowie maszyn  wymuszają na konstruktorach tworzenie urządzeń uniwersalnych, dających się łatwo przezbroić oraz zapewniających wygodny dostęp do elementów manipulacyjnych i nastawczych.

Czytaj więcej

Jak w prosty sposób rozwiązać problem regulacji czujników?

Dzięki czujnikom mamy możliwość kierowania poszczególnymi urządzeniami i kontrolowania przebiegu procesów produkcyjnych. Dzięki nim sprawdzamy obecność towaru, jego gabaryty, kierunek przemieszczania się, jego ilość, jakość itp. Niewątpliwie stanowią nieocenioną pomoc, ale aby pracować niezawodnie – muszą być odpowiednio zainstalowane. Dlatego też niemal każdy konstruktor w swojej pracy spotyka się z problemem montażu różnego rodzaju czujników podłączonych do układu sterowania.

Czytaj więcej

Dni otwarte Elesa+Ganter we Wrocławiu

Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji zestandaryzowanych elementów wykorzystywanych do budowy maszyn i urządzeń rusza z cyklem dni otwartych, które zorganizowane zostaną w większych miastach Polski.

Czytaj więcej

Jak zapobiec obracaniu się produktów na przenośnikach taśmowych?

Wiele zakładów posiada rozbudowane linie produkcyjne oraz umieszczone między nimi przenośniki taśmowe. Zakres transportowanych elementów jest bardzo szeroki, począwszy od pojedynczego elementu, np. tabletki lub butelki, poprzez opakowania zbiorcze, takie jak karton czy zgrzewka. W ostatnim etapie kartony lub zgrzewki są ustawiane na europaletach. Każdy z tych procesów transportowych cechuje się swoimi problemami, z którymi należy się uporać.

Czytaj więcej

Jak wielofunkcyjny może być uchwyt?

Okazuje się, że bardzo! Zaczynając jednak od początku, uchwyty przemysłowe należą do grupy produktów o największej popularności. Dzieje się tak dlatego, gdyż stosuje się je zarówno w dużych liniach produkcyjnych do otwierania osłon, klap, pokryw, jak również w małych urządzeniach, dzięki czemu można przenieść je w całości. Z uchwytami spotkamy się również w testerach elektroniki, oprzyrządowaniu produkcyjnym i wielu innych aplikacjach.

Czytaj więcej

Nowe linie produktowe rekomendowane do branży spożywczej

Produkty spożywcze, zanim trafią do finalnego klienta muszą przejść długą drogę, uwzględniającą ich przetworzenie, spakowanie, a często również przygotowanie do spożycia. Wymagania procesu przetwarzania produktów, szczególnie takich o krótkim terminie przydatności do spożycia (np. śmietany), będą zupełnie inne niż w przypadku pakowania ich w opakowania zbiorcze (pojemniki indywidualne do kartonu).

Czytaj więcej

Jak zapobiec obracaniu się produktów na przenośnikach taśmowych?

Wiele zakładów posiada rozbudowane linie produkcyjne oraz umieszczone między nimi przenośniki taśmowe. Zakres transportowanych elementów jest bardzo szeroki, począwszy od pojedynczego elementu np. tabletki lub butelki, poprzez opakowania zbiorcze, takie jak: karton lub zgrzewka. W ostatnim etapie kartony lub zgrzewki są ustawiane na europaletach. Każdy z tych procesów transportowych cechuje się swoimi problemami, z którymi należy się uporać.

Czytaj więcej

Jak odizolować od drgań skrzynkę elektryczną?

Maszyny i urządzenia emitują różnego rodzaju drgania, które często należałoby wyeliminować. Jak wszyscy wiemy urządzenia elektroniczne nie powinny być poddawane różnego rodzaju drganiom, zwłaszcza całe szafy sterownicze (rys. 1.). W tym artykule podpowiemy jak odizolować od drgań skrzynkę elektryczną, używając standardowych elementów Elesa+Ganter.

Czytaj więcej