Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

14 maja 2013

zenon Smart Interfaces: COPA-DATA

0 174
zenon Smart Interfaces: COPA-DATA rozpoczyna projekt badawczy dotyczący inteligentnych interfejsów użytkownika

zenon Smart Interfaces: COPA-DATA rozpoczyna projekt badawczy dotyczący inteligentnych interfejsów użytkownika

Nowoczesne urządzenia, takie jak smartfony czy tablety, są coraz chętniej wykorzystywane w środowisku przemysłowym. Wiąże się to z rosnącym zapotrzebowaniem na nowe koncepcje operacyjne, interakcyjne i wizualizacyjne. W ramach projektu badawczego „zenon Smart Interfaces“, COPA-DATA odpowiada na nowe wymagania rynkowe, rozszerzając ofertę rozwiązań w zakresie automatyki dla urządzeń mobilnych.

Z jednej strony, projekt badawczy koncentruje się na inteligentnych interfejsach użytkownika, potrafiących dostosować się do określonej sytuacji i do użytkownika, a z drugiej strony, na koncepcjach interakcji związanych z tym zagadnieniem, wychodzących poza ramy standardowego projektu operacyjnego. Celem projektu jest, między innymi, umożliwienie systemowi automatyki wykrycia sprzętu, na którym pracuje i automatyczne dostosowanie się do tego urządzenia w celu optymalizacji jego działania. Rozwiązania opracowane w ramach tego projektu będą zawierać następujące innowacje: 1. nowe koncepcje operacyjne/interakcyjne, 2. elementy inteligentnego sterowania (interfejs użytkownika) 3. możliwość wykorzystania w urządzeniach mobilnych, oraz 4. wsparcie podczas projektowania rozwiązań inżynieryjnych i aplikacyjnych.

Adaptacyjne interfejsy użytkownika

Reinhard Mayr, dyrektor ds. produktów w COPA-DATA, wyjaśnia: „Pracownicy produkcji lub personel obsługi będzie zadowolony z możliwości śledzenia produkcji na tablecie, np. w celu monitorowania (kontrolowania) procesów lub bezpośredniego sterowania produkcją. Natomiast inna grupa docelowa z pewnością doceni możliwość planowania spotkań zarządu oraz zdalny dostęp do najważniejszych danych liczbowych na tablecie lub innym urzą...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy