Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

15 września 2014

Zrównoważone i efektywne usługi chłodzenia

0 196
Włoski producent włókien syntetycznych jest pierwszym klientem, który zamówił nowy agregat chłodniczy Trane RTHDevo, ze względu na jego najwyższą efektywność chłodzenia.

Radici Fil SpA, znany włoski producent włókien syntetycznych służących do produkcji wykładzin podłogowych i materiałów tapicerskich wykorzystywanych w sektorze mieszkaniowym, handlowym i motoryzacyjnym, jedna ze spółek należących do RadiciGroup, wybrał nowe agregaty chłodnicze Trane RTHDevo. Wyposaży w nie swój zakład produkcyjny w Casnigo Bergamo we Włoszech.

Radici Fil SpA to pierwszy klient zamawiający agregaty chłodnicze z serii RTHDevo oferowanej przez firmę Trane, będącej wiodącym dostawcą rozwiązań i usług zapewniających komfort w pomieszczeniach oraz marką należącą do firmy Ingersoll Rand. Ten krok świadczy o zaangażowaniu firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju i zwiększania wydajności operacji przemysłowych.

Szefowie zakładu Radici Fil SpA w Casnigo Bergamo planowali modernizację zakładowego systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, szukali więc nowych agregatów chłodniczych, które spełniałby ich wymogi w zakresie parametrów technicznych, wydajności i zrównoważonego rozwoju. Zależało im na rozwiązaniu, które odpowiadałoby profilowi obciążenia chłodniczego stosowanych procesów przez 365 dni w roku i pracowało przy różnych obciążeniach i różnych temperaturach wody z chłodni kominowej.

Wspólnie z firmą Trane spółka Radici Fil SpA przeprowadziła więc szczegółową analizę zastosowania, obejmującą weryfikację wszystkich warunków, profili obciążenia, kosztów energii i sposobu wdrożenia chłodzenia swobodnego w sezonie zimowym. Na podstawie wyników tej analizy kierownictwo Radici Fil SpA wybrało agregat chłodniczy Trane RTHDevo 350 HSE (o dużej efektywności sezonowej). Firma szacuje, że w skali roku zaoszczędzi dzięki temu około 10% energii.

Cała grupa Radici zdecydowanie dąży do usprawnienia i optymalizacji wszystkich operacji pod względem zrównoważonego rozwoju, wydajności energetycznej i wpływu na środowisko” — powiedział Marco Gualteroni z Radici Fil SpA. „Współpracowaliśmy już z firmą Trane w naszych włoskich i międzynarodowych oddziałach, więc wiemy, że jej systemy i rozwiązania pozwolą nam osiągnąć wszystkie te cele”.

Nowe agregaty chłodnicze RTHDevo zaprojektowano z myślą o maksymalnej efektywności energetycznej i optymalnych parametrach środowiskowych. Uniwersalność tych sys...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy