Autor: Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. dzięki prowadzonym od początku swojej działalności badaniom naukowym jest skutecznym katalizatorem współpracy między przedsiębiorstwami, a jednostkami naukowymi. Centrum zapewniam efektywny transfer technologii parterom biznesowym poszukującym innowacji oraz ułatwia komercjalizację wyników badań naukowych i prac rozwojowych. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Win-win, czyli dlaczego współpraca przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi się opłaca?

Inspirowana potrzebami nauki oraz biznesu współpraca w zakresie nowych technologii, pozwala na poszukiwanie rozwiązań usprawniających procesy przemysłowe. Rezultatem jest podnoszenie efektywności całego procesu – od pomysłu do realizacji, poprzez optymalizację kosztów badań i maksymalizację korzyści. Wykwalifikowana kadra oceni potencjał koncepcji merytorycznej i biznesowej każdego projektu, co pozwoli na zoptymalizowanie ryzyka realizacji założonego w projekcie celu.

Czytaj więcej

Przemysł 4.0 – czy roboty uratują branżę budowlaną?

Przemysł 4.0 zmienia oblicza kolejnych firm. Krajowa branża wytwórcza i budowlana, w tym także przemysł komponentowy, wyróżnia się istotnie na tle Europy. Niestety, swą pozycję zawdzięcza – jak dotąd – głównie niskim kosztom wytwarzania i usług.

Czytaj więcej

Program Horyzont Europa, czyli jak skutecznie aplikować o dotacje unijne?

Jak rozpocząć współpracę z partnerami zagranicznymi i przekuć nasz pomysł na działanie o skali międzynarodowej? Czy istnieją rozwiązania pozwalające na rozszerzenie obszaru współpracy poza granice Polski? Jeśli tak, to w jaki sposób to zrealizować? Na te i inne pytania przedsiębiorców odpowiada Ramowy Program Horyzont Europa, następca Programu Horyzont 2020. Oczekując na wdrożenie perspektywy finansowej na lata 2021 – 2027 w ramach konkursów krajowych, warto przyjrzeć się ofercie przedstawionej przez instytucje europejskie, odpowiadającej potrzebom przedsiębiorców z sektora MŚP i dużych przedsiębiorstw.

Czytaj więcej

Nauka wychodzi naprzeciw innowacjom – kto może na tym zyskać?

Do połowy 2022 roku Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) przeznaczyło 100 mln złotych na upowszechnianie współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym oraz promowanie innowacyjności w badaniach naukowych [1]. Średnie dofinansowanie na jeden projekt wynosi około 1 mln złotych. Co to oznacza dla rynku?

 

 

Czytaj więcej

Przemysł 4.0 – czy roboty uratują branżę budowlaną?

Przemysł 4.0 zmienia oblicza kolejnych firm. Krajowa branża wytwórcza i budowlana w tym także przemysł komponentowy, wyróżnia się istotnie na tle Europy. Niestety, swą pozycję zawdzięcza – jak dotąd – głównie niskim kosztom wytwarzania i usług.

Czytaj więcej